Domů
Čistá mobilita
Nissan a DeNA plánují veřejné testování své služby na sdílení autonomních aut

Nissan a DeNA plánují veřejné testování své služby na sdílení autonomních aut

Nissan Motor Co a japonský vývojář her pro mobilní zařízení DeNA v úterý oznámili, že by své testy pro veřejnost na sdílení autonomních vozidel mohli spustit již příští rok. Dochází tak k transformaci automobilového průmyslu, který potenciálně přenáší zisky z prodejů aut do oblasti služeb zajišťujících individuální přepravu bez nutnosti vlastnit automobil a platit tak nejen za samotnou cestu.

Tyto dvě japonské společnosti rozšiřují rostoucí řady světových výrobců automobilů a technologických společností, které využívají technologie automatizovaného řízení vozidel v rámci nových služeb nabízených v rámci mobility.

Nissan a DeNA uvedly, že veřejné testování bude probíhat po dobu dvou týdnů v Yokohamě v březnu příštího roku. Při testu si budou moci lidé s využitím aplikace vyvinuté společností DeNA přivolat autonomní verzi elektromobilu Nissan Leaf do předem určených destinací a za službu zaplatit.

Tato dvojice, která již testovala svůj produkt „Easy Ride“ mimo běžný provoz, se do oblasti sdílení autonomních vozidel zapojila na začátku tohoto roku. Již proběhlé testy mají být pouze prvním krokem směřujícím ke spuštění kompletní služby autonomního sdíleného cestování v roce 2020.

Stane se individuální vlastnictví automobilu v budoucnu něčím výjimečným?

Světoví výrobci automobilů se ovšem v současnosti dívají již za hranice výroby a prodeje vozů, které jim až do současnosti zajišťovaly obživu. Odvětví je poslední dobou transformováno zaváděním nových služeb. Více a více společnosti, mezi než patří například i General Motors Co, využívají svých zkušeností v autonomním řízení automobilů nabitých vývojem vozů pro masový trh právě pro rozvoj souvisejících služeb.

Rychle rostoucí trh se službami, kde se platí pouze za jízdu, se stává bitevním polem výrobců automobilů, technologických firem a nepřeberného množství startupů. Tento koncept útočí na samotnou potřebu vlastnit automobil.

Automobilky neustále usilovně pokračují ve vývoji bezpečných autonomních systémů a funkcí, které mohou přemisťovat osoby do jimi zvolených destinací. Přesto však čelí jinému druhu překážek, a těmi jsou regulace ze strany úřadů, které zatím pohyb vozidel bez řidiče na veřejných komunikacích nepovolují.

V Japonsku má ovšem dvojice jiného konkurenta, a to robotikou se zabývající společnost ZMP. Ta spolupracuje s tokijskou taxi službou na autonomním taxi, které, jak doufá, by mohlo být nasazeno již během olympijských her v Tokiu v roce 2020.

Zdroj úvodní fotografie: breakingnewsng.com

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.