Domů
Elektrárny v ČR
Firma plánuje postavit pět větrných turbín u Krupky, Ústecký kraj chce posudek
větrný park

Firma plánuje postavit pět větrných turbín u Krupky, Ústecký kraj chce posudek

Ústecký kraj poslal záměr výstavby pěti větrných turbín u Krupky na Teplicku k posouzení v procesu EIA, kde se zjišťuje vliv stavby na životní prostředí. Mezi Fojtovicemi a Habarticemi, kde chce firma větrné elektrárny postavit, již tři turbíny stojí, uvedl náměstek hejtmana Jiří Řehák (Spojenci pro kraj).

„Má to dva důvody (proces EIA), tím prvním je biologický, a to je jak květena, tak zvířata, konkrétně třeba tetřívek. Druhý je to, že Ústecký kraj neví, jakým způsobem se při kumulaci dalších elektráren změní celková situace v prostoru,“ řekl náměstek.

Krupka bude o možné výstavbě větrných elektráren jednat na nejbližším zasedání rady, které se uskuteční 7. srpna. „Vedení města Krupka se situací ohledně výstavby větrných elektráren v Habarticích – Fojtovicích intenzivně zabývá a aktuálně připravuje vyjádření k oznámenému projektu,“ řekl ČTK mluvčí radnice Pavel Přibyl. Na dotaz, zda firma městu nabídla finanční kompenzaci, podobně jako to bylo v obcích Dolní Řasnice a Krásný Les na Liberecku, zatím politici nereagovali.

Kvůli větrným elektrárnám se na několika místech v ČR konají ankety i referenda. V nich se místní vyjadřují, zda s výstavbou souhlasí.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se