Domů
Úřady a instituce
MPO vyhlásilo první výzvu v rámci programu nízkouhlíkových technologií

MPO vyhlásilo první výzvu v rámci programu nízkouhlíkových technologií

Cílem programu podpory nízkouhlíkových technologií je zvýšení konkurenceschopnost místních firem a podpora udržitelného rozvoje české ekonomiky za pomoci zavádění inovativních technologií v oblasti elektromobility, nakládání s energií či využití druhotných surovin. Program dále cílí na využití efektivnějších a spolehlivějších nízkouhlíkových technologií, které se v ČR prozatím běžně neuplatňují.

Hlavní náplní projektů realizovaných v rámci této výzvy, určené pro podnikatelské subjekty, má být zejména rozšiřování infrastruktury nabíjecích stanic, navýšení počtu elektromobilů, využití potenciálu pro zavádění moderních nízkouhlíkových technologií v oblasti nakládání s energií a zvýšení soběstačnosti České republiky v surovinových zdrojích nahrazováním primárních zdrojů druhotnými. Všechny tyto kroky mají ČR pomoci zvýšit nejen její konkurenceschopnost, ale rovněž i celkový inovační potenciál.

V rámci první výzvy jsou definovány celkem tři podporované aktivity:

  • Elektromobilita – pořízení elektromobilů či pořízení dobíjecích (neveřejných) stanic pro elektromobily v rámci podnikatelského areálu pro vlastní potřebu
  • Akumulace energie – pilotní projekty na zavádění technologií akumulace energie
  • Druhotné suroviny – zavádění technologií k získávání druhotných surovin v kvalitě vhodné pro další využití či na výrobu inovativních výrobků vyrobených z druhotných surovin

Ministerstvo průmyslu a obchodu má pro podporu nízkouhlíkových technologií prozatím připraveno 260 milionů Kč, avšak v případě výraznějšího počtu kvalitních projektů může alokaci na tuto výzvu navýšit. V závislosti na typu aktivity a velikost podniku mohou žadatelé čerpat od 25 do 70 procent způsobilých výdajů projektu.

Své žádosti o podporu mohou žadatelé podávat od 1. dubna až do 31. 7. 2016. Více informací o podmínkách dotačního programu lze nalézt na webu Ministerstva průmyslu a obchodu ČR.

Zdroj úvodní fotografie: mattwalker69

Komentáře

(2)

Peppa

10. březen 2016, 20:12

Nevidím tam nic o rozšiřování infrastruktury nabíjecích stanic (rozuměj veřejných) = nesmyslná výzva

Tomáš

12. březen 2016, 17:52

Přesně tak.

Nevím proč je dotace na Neveřejnou dobíjecí stanici, mělo by to být právě naopak.

Kdo si pořídí dotovanou stanici (z peněz od nás všech i když je z EU),

tak by MUSELA být veřejná, tím ale nemyslím, že zadarmo.

Řekl bych logika zase po "česku", nadávat se ale bude na EU.

Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
info@oenergetice.cz
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.