Domů
Elektrárny ve světě
V nejsušší poušti na světě vyroste gigantická hybridní solární elektrárna

V nejsušší poušti na světě vyroste gigantická hybridní solární elektrárna

Společnost Solar Reserve dostala povolení od chilské vlády a může tak začít se stavbou hybridní solární elektrárny v Copiapo v oblasti pouště Atacama. Výkon elektrárny je stanoven na 260 MW, což ji zařadí mezi deset největších solárních elektráren na světě

Společnost Solar Reserve se zabývá stavbou hybridních koncentrátorových solárních elektráren, které jsou schopné nepřetržitě dodávat elektrickou energii. Slovo hybridní v této souvislosti představuje kombinaci klasických fotovoltaických panelů s CSP elektrárnou (Concentrated Solar Power).

Solar Reserve postavila hybridní solární elektrárnu Crescent Dunes (na obrázku) v Nevadě v USA a právě tato elektrárna bude sloužit jako předloha pro chilský solární projekt. Dojde ovšem k podstatnému navýšení instalovaného výkonu ve srovnání s již fungující elektrárnou, která disponuje instalovaným výkonem 110 MW.

Elektrárna bude schopna vyrábět elektřinu i v noci

Jak je již uvedeno výše, podobně jako elektrárna Crescent Dunes také elektrárna v Copiapo bude tvořena jak fotovoltaickými panely, tak CSP technologií s uložištěm tepelné energie na bázi roztavené soli. Elektřinu tak může dodávat 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

Solar Reserve odhaduje, že chilská elektrárna bude schopna produkovat více než 1 800 GWh elektrické energie za rok. Dokončení výstavby je očekáváno v roce 2019.

Kromě již zmíněných projektů v USA a Chile vyvíjí společnost Solar Reserve další elektrárnu v Jihoafrické republice. Konkrétně jde o elektrárnu v oblasti Redstone s plánovaným instalovaným výkonem 100 MW.

 

Autor úvodní fotografie: Amble

Komentáře

(1)

Pluhy

3. květen 2018, 15:16

Nejsušší poušť je Antarktida... Ale vím, že chcete zaujmout

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.