Tesla insvestuje milion dolarů do výzkumu na nevadské univerzitě

DomůAkumulace energieTesla insvestuje milion dolarů do výzkumu na nevadské univerzitě

Americká automobilka Tesla Motors poskytne během příštích deseti let americké univerzitě University of Nevada in Las Vegas (UNLV) 1 milion dolarů na výkum bateriových systémů. Výrobce elektromobilů a baterií tak naplňuje své závazky, že bude investovat do výzkumu a vzdělání. 

Veškeré události týkající se výstavby obrovské továrny na baterie Gigafactory společnosti Tesla jsou vzhledem k rozsahu projektu velmi sledované. Továrna má po dosažení plné výrobní kapacity nabídnout až 6 500 pracovních míst.

Gigafactory má podle posledních zpráv začít s výrobou již na jaře roku 2016.

Americký stát Nevada v minulosti velmi usiloval o vybudování Gigafactory právě na jeho území a při jednáních nakonec nabídl výrobci elektromobilů a baterií daňové stimuly ve výši až 1,3 mld. dolarů. Tesla se nyní kromě vytvoření velkého množství pracovních míst odměňuje také zmíněnou investicí do výzkumu.

Guvernér si vzniklou dohodu týkající se propojení špičkových technologií s výzkumem na univezitě velmi pochvaluje. Tesla navíc podle něj překročila rámec svých slibů vůči státu.

„Výstupy sjednaného výzkumu budou patřit Tesle a univerzitě,“ řekl ke spolupráci dočasný víceprezident pro výzkum a ekonomický rozvoj UNLV Tom Piechota. Piechota doplnil, že výzkum se kromě jiného zaměří na čištění vody, recyklování a chování určitých kovů.

Zdroj úvodní fotografie: www.teslamotors.com