Domů
Elektřina
ČEPS získal evropskou dotaci na rozvoj soustavy přesahující milion eur
Zdroj: ČEPS

ČEPS získal evropskou dotaci na rozvoj soustavy přesahující milion eur

Dotaci přesahující jeden milion eur získal provozovatel české přenosové soustavy, společnost ČEPS, v rámci programu Evropské komise – Connecting Europe Facility (CEF). Stojí to ve včerejší tiskové zprávě společnosti.

Dotace bude využita pro přípravu projektové dokumentace a výstavbu vedení Vernéřov – Vítkov a Vítkov – Přeštice v západních Čechách a zvýší spolehlivost dodávek především v souvislosti s plánovanou výstavbou větrného parku a dalších obnovitelných zdrojů energie (OZE) na Karlovarsku.

„Získání dotace považuji za velký úspěch, protože strategických projektů obdobného významu je v Evropě asi 250 a výrazněji je podporována výstavba plynárenské infrastruktury.“

předseda představenstva ČEPS Vladimír Tošovský

Program CEF poskytuje dotace na projekty společného zájmu EU, které přispívají k zajištění bezpečnosti a spolehlivosti přenosových soustav jednotlivých členských zemí a současně propojené evropské sítě.

Podporu z programu CEF získalo celkem 23 evropských projektů – 19 na projektovou přípravu, 4 na realizaci projektů. Výše příspěvku se pohybuje okolo střední hodnoty částek, které byly přiděleny jednotlivým projektům na přípravné studie.

„Společnost ČEPS systematicky a dlouhodobě plánuje rozvoj infrastruktury tak, aby naše přenosová síť byla stabilní a přispívala k bezpečnému provozu propojeného evropského energetického trhu. Musíme však také reagovat na změny v energetice právě s ohledem na nástup obnovitelných zdrojů energie a šířící se decentralizaci.“

Vladimír Tošovský

Pro ČEPS je to druhá dotace, která byla společnosti přidělena od Evropské unie, první z dotací se rovněž týkala výstavby vedení Vernéřov – Vítkov.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.