Domů
Elektřina
ČEZ distribuce vyhlásila kalamitní stav ve 3 severočeských okresech
Elektrické vedení
Zdroj: Pixabay

ČEZ distribuce vyhlásila kalamitní stav ve 3 severočeských okresech

Elektřina
1 komentář
10. leden 2019, 08:18
ČTK

Energetici vyhlásili dnes večer kvůli sněžení a silnému větru v okresech Jablonec nad Nisou, Semily a Děčín kalamitní stav. Platí do odvolání. Společnost ČEZ Distribuce eviduje 25 poruch na vedení vysokého napětí, bez elektřiny je momentálně asi 13.000 odběratelů, informovala večer ČTK mluvčí ČEZ Soňa Holingerová.

„Z důvodu kumulace poruch a nepříznivé sněhové prognózy vyhlašuje ČEZ Distribuce dne 9. ledna 2019 k 21.00 kalamitní stav v okresech Jablonec nad Nisou, Semily a Děčín. Kalamitní stav platí do odvolání,“ uvedla.

I když se opraváři snažili během dne poruchy opravit, počasí jim práci maří. V postižených lokalitách na severu Čech stále sněží a fouká vítr, sněžit má i v noci a dopoledne.

„I když se nám v průběhu dne podařilo tisíce odběrných míst připojit a desítky poruch na vedení opravit, stromy stále pod tíhou přibývajícího sněhu padají do vedení a dochází k dalších poruchám na místech, kde jsem již poruchy opravovali,“ poznamenala mluvčí ČEZ.

Námraza na vedení
Ilustrační foto

Zdůraznila, že týmy opravářů jsou nadále v terénu a pracují na odstranění následků sněhové nadílky.

„Situace je nejvážnější ve třech zmiňovaných okresech,“ dodala Holingerová.

Husté sněžení a silný vítr už od rána komplikovaly dopravu a odpojily tisíce domácností od proudu v několika regionech republiky, problémy byly kromě severočeských oblastí také na jihu Čech, v Krušných horách či na Vysočině.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(1)
Petr
10. leden 2019, 10:48

Nabízí se otázka, jestli prostě nejsou už ty stromy přerostlé příliš blízko k vedení, a nebylo by potřeba je začít systematicky vysekávat podle nějakých předpisů preventivně v příznivém počasí.

Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se