Domů
Společnosti ve světě
EDF RE si upevňuje svou pozici na trhu s OZE v Severní Americe

EDF RE si upevňuje svou pozici na trhu s OZE v Severní Americe

Konec roku 2016 byl z pohledu energetického koncernu EDF na severoamerickém kontinentu úspěšný. EDF Renewable Energy (EDF RE) patřící do skupiny EDF uzavřela kontrakty na stovky MW z jejích větrných a solárních elektráren.

Instalovaný výkon v obnovitelných zdrojích EDF RE v Severní Americe přesahuje 4 GW a zahrnuje větrné, solární, biomasové i bioplynové zdroje a jedno 20MW bateriové úložiště. Nejčerstvější přírůstkem do portfolia EDF RE je 184MW větrná elektrárna Kelly Creek ve státě Illinois uvedená do provozu 27.12. Výrobu elektřiny zde bude zajišťovat 92 turbín Vestas typ V100. Dalších více než 0,5 GW obnovitelných zdrojů je v současné době pod hlavičkou EDF RE ve výstavbě.

Kontrakt na celkem 300 MW z větrných elektráren Salt Fork Wind a Tyler Bluff Wind uzavřela EDF RE se společností Southern Power. Větrné parky nacházející se ve státě Texas zahájily komerční provoz v prosinci letošního roku.

V Salt Fork Wind bylo vybudováno 87 větrných turbín dánského výrobce Vestas. V Tyler Buff byl dodavatelem 52 turbín německý Siemens.

Kalifornie je pro solární elektrárny oblíbená lokalita

Dalším podepsaným kontraktem je smlouva o nákupu energie ze solární elektrárny Desert Harvest v Kalifornii uzavřená se společností MCE. Výkon solární elektrárny je 186 MWp a do provozu by měla být uvedena v roce 2020.

„Nejenom že EDF RE investuje do čisté obnovitelné solární energie, ale také tím spolu s námi napomáhá k ekonomickému růstu Kalifornie i tvorbě nových pracovních míst. Díky rozšiřování obnovitelných zdrojů na úkor těch fosilních můžeme v budoucnu vybudovat bez emisní a spolehlivý kalifornský energetický sektor,“ prohlásil ke spolupráci s EDF RE Dawn Weisz, CEO společnosti MCE.

Zdroj úvodní fotografie: www.edf-re.com/

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se