Domů
Elektřina
Elektrický autobus s nejrychlejším nabíjením na světě za 10 sekund

Elektrický autobus s nejrychlejším nabíjením na světě za 10 sekund

Elektrický autobus, který disponuje nejrychlejším nabíjením na světě, byl uveden do provozu v čínském přístavním městě Ningbo.

Tento autobus veřejné dopravy operuje na 11 kilometrové trase se 24 zastávkami a již po 10 sekundách nabíjení je připraven na další etapu své cesty.

Každý nabíjecí proces umožní autobusu ujet vzdálenost 5 km. To není nijak obdivuhodné, ovšem kombinace předem dané trasy s velmi krátkým nabíjecím časem umožní autobusu doplnit energii při nabírání cestujících na zastávkách.

Navíc, mimo extrémně rychlého nabíjení, disponuje velice efektivním využíváním energie. Při jízdě z kopce a brzdění rekuperuje více než 80 % energie.

Autobus vyrobený společností China South Locomotive & Rolling Stock Corporation (CSR) využívá superkondenzátorů, jejichž funkce byla ověřena téměř desetiletým provozem v nedaleké Šanghaji. Jsou vyrobeny z uhlíkového materiálu a jsou schopny provozu v širokém rozmezí teplot od -40 do 60 °C. Jsou také velmi odolné, měly by vydržet více než milion nabíjecích cyklů a v provozu by tak mohly být 12 let.

Tato technologie odstraňuje nedostatky lithiových baterií, jako je špatný vliv na životní prostředí, nízká rychlost nabíjení, zhoršení vlastností při nízkých teplotách a krátkou životnost (3-5 let).

Využití desetiny energie ve srovnání se standardním dieselovým autobusem znamená úsporu téměř 5 milionů korun za dobu životnosti vozidla.

Ningbo nyní plánuje přidat dalších 1 200 podobných autobusů do svého vozového parku v průběhu následujících 3 let.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.