Energetici obnovili po úterním větru všechny dodávky proudu

DomůElektřinaEnergetici obnovili po úterním větru všechny dodávky proudu

Energetici společnosti ČEZ opravili všechny poruchy na rozvodné síti, které v úterý způsobil silný vítr. Firma o tom dnes informovala na twitteru. V úterý večer bez proudu zůstávala zhruba tisícovka jejích odběrných míst, zejména na severovýchodě Moravy a ve Slezsku. Závady po úterním větru odstranila i společnost E.ON, dnes ráno ale mohly být dodávky proudu podle mluvčí firmy Martiny Slavíkové někde opět přerušeny, vítr totiž Česko zatím neopustil. Energetici následky silného odstraňovali celé úterý, dopoledne bylo i 16.500 domácností bez proudu.

Zaměstnanci E.ON během úterý většinu poruch způsobených větrem opravili a v podvečer bylo v distribuční síti bez elektřiny několik stovek domácností ve Zlínském kraji. Podle Slavíkové se přes noc podařilo tyto poruchy opravit.

Silný vítr dorazil do Čech v úterý brzy ráno a vyvracel stromy a lámal větve, které poškodily elektrické vedení na mnoha místech. E.ON tak v časných ranních hodinách v jednu chvíli zaznamenal v jižních Čechách 7000 domácností bez proudu. Vítr poté postupně přecházel na východ a přerušil dodávky proudu pro tisíce domácností i na Vysočině a části Moravy a Slezska.

Podle meteorologů bude silný vítr v Česku i po většinu dneška. Energetici proto nevylučují další možné závady na dodávkách proudu. „Přes noc nás opět potrápil vítr, sníh a větve padající do vedení. Nově vzniklé poruchy můžete hlásit na https://bezstavy.cz,“ uvedl v této souvislosti ČEZ.