Domů
Elektřina
Energetici obnovili po úterním větru všechny dodávky proudu

Energetici obnovili po úterním větru všechny dodávky proudu

Elektřina
Bez komentáře
5. únor 2020, 12:22
ČTK

Energetici společnosti ČEZ opravili všechny poruchy na rozvodné síti, které v úterý způsobil silný vítr. Firma o tom dnes informovala na twitteru. V úterý večer bez proudu zůstávala zhruba tisícovka jejích odběrných míst, zejména na severovýchodě Moravy a ve Slezsku. Závady po úterním větru odstranila i společnost E.ON, dnes ráno ale mohly být dodávky proudu podle mluvčí firmy Martiny Slavíkové někde opět přerušeny, vítr totiž Česko zatím neopustil. Energetici následky silného odstraňovali celé úterý, dopoledne bylo i 16.500 domácností bez proudu.

Zaměstnanci E.ON během úterý většinu poruch způsobených větrem opravili a v podvečer bylo v distribuční síti bez elektřiny několik stovek domácností ve Zlínském kraji. Podle Slavíkové se přes noc podařilo tyto poruchy opravit.

Silný vítr dorazil do Čech v úterý brzy ráno a vyvracel stromy a lámal větve, které poškodily elektrické vedení na mnoha místech. E.ON tak v časných ranních hodinách v jednu chvíli zaznamenal v jižních Čechách 7000 domácností bez proudu. Vítr poté postupně přecházel na východ a přerušil dodávky proudu pro tisíce domácností i na Vysočině a části Moravy a Slezska.

Podle meteorologů bude silný vítr v Česku i po většinu dneška. Energetici proto nevylučují další možné závady na dodávkách proudu. „Přes noc nás opět potrápil vítr, sníh a větve padající do vedení. Nově vzniklé poruchy můžete hlásit na https://bezstavy.cz,“ uvedl v této souvislosti ČEZ.

Potřebujete být v obraze ohledně elektroenergetiky?

Každý den pečlivě vybíráme nejdůležitější informace z oblasti elektroenergetiky a odesíláme je odběratelům do jejich e-mailové schránky. Přihlaste se k odběru Monitoringu oEnergetice.cz také a nic vám neunikne.
Naposledy jsme informovali o:
Zestátněte ČEZ. Je to jediný způsob, jak zastropovat ceny elektřiny
12. srpen 2022, 06:12
Elektrický Megane není dokonalý, je ale nejlepším Renaultem současnosti
12. srpen 2022, 05:10
Vyzkoušejte Monitoring oEnergetice.cz na 14 dní zdarma!

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se