Nový prezident Evropské asociace elektroenergetického sektoru Magnus Hall představil své plány pro nadcházející dvouleté období. Hall chce, aby jeho prezidentské období plynule navázalo na jeho předchůdce. Dle jeho slov je změna tady a například solární panely na střeše budou běžnou součástí vybavení budov jako jsou dnes ledničky.

Asociace Eurelectric už delší dobu přijímá novou podobu energetického sektoru a snaží se ji podporovat. Bývalý prezident se soustředil především na podporu elektrifikace a připravování Evropy na energetickou transformaci. Zpravodajský portál EURACTIV informoval, že nový prezident by s touto prací chtěl pokračovat a pomoci vytvořit nová pravidla pro elektrifikaci.

Dle prezidenta Halla bude mít prominentní místo v jeho programu angažovanost občanů.

„Vzhledem ke konceptu energetických komunit přinutí čtvrtý energetický balíček (Clean Energy Package) občany, aby se více zapojovali do systému. Chceme zajistit, aby občané znali a pochopili tuto změnu, jinak bychom mohli narazit na odpor,“ prohlásil Hall.

Jako příklad označil solární panely. Ty by se měly stát normální součástí budov všeho druhu a být tak běžným zařízením, jako je například lednička.

Energetické společnosti by se měly starat, aby vše fungovalo

Nový prezident asociace nicméně vidí i ty stinné stránky celé transformace energetického systému. Ve svém proslovu zmínil, že balancování nového decentralizovaného systému bude mnohem více komplexní než kdykoliv předtím. A to by mohlo dle jeho slov odradit mnoho lidí.

Hall jakožto prezident a CEO švédské společnosti Vattenfall chce jít příkladem. Hall tvrdí, že tato změna přijde a Vattenfall jakožto výrobce a dodavatel elektřiny zajistí, aby byla pro zákazníky tak snadná, jak to jenom bude možné. To ovšem znamená, že energetické společnosti budou muset zajistit vše, od domácích systémů přes solární panely až po nabíjecí stanice pro elektromobily.

„Ale toto není velký problém, pokud uděláme správné kroky, a ty my, předpokládám, uděláme,“ dodal Hall.

Eurelectric

Asociace Eurelectric je unií společností z elektroenergetického sektoru a reprezentuje všeobecné zájmy sektoru na nejvyšších úrovních. Členové jsou většinou národní asociace nebo společnosti s vedoucím postavením v elektroenergetickém sektoru z 32 zemí v Evropě. Prezidentský mandát se každé dva roky mění.

Minulým prezidentem byl Franceso Starace, šéf italské společnosti Enel. Nový prezident, Magnus Hall, je CEO a prezident švédské společnosti Vattenfall. Křeslo prezidenta převzal 20. května.

Komentáře

0 komentářů ke článku "undefined"

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *