Domů
Elektřina
FERC: Větrné a solární elektrárny nezhoršují stabilitu americké sítě
Zdroj: unsplash.com

FERC: Větrné a solární elektrárny nezhoršují stabilitu americké sítě

Podle Americké Federální energetické regulační komise nepředstavují intermitentní obnovitelné zdroje žádné riziko pro tamní přenosovou soustavu. Komise to uvedla ve svém vyjádření, které bylo reakcí na akci prezidenta Trumpa, jenž zadal studii s cílem prozkoumat dopad OZE (zvláště větrných a solárních výroben) na kvalitu sítě.

Členka Federální energetické regulační komise (FERC) Colette Honorable uvedla na konferenci, že obnovitelné zdroje mají jiné výrobní charakteristiky než base-load, který je tvořen výrobními křivkami uhlí a jádra. Zároveň podotkla, že je nutné tyto rozdíly překonat. Honorable zdůraznila, že loňská rekordní výroba energie z OZE neměla dopad na spolehlivost dodané elektřiny pomocí přenosové sítě.

„Nevidím žádné problémy ohledně spolehlivosti přenosu a říkám, zapojte více OZE.“ Colette Honorable, členka FERC.

Prezident Trump zahájil se svým příchodem do prezidentského úřadu program, jehož cílem je obrátit kurz v oblasti OZE, než jak ho nastavil jeho předchůdce Obama. Za posledních 12 měsíců se ovšem daří OZE více než kdy předtím. Během února několikrát krátce větrné elektrárny dodávaly více než 50 % elektřiny ve 14 státech USA a během února větrné a solární zdroje vyrobily, poprvé v historii USA, více než 10 % celkově vyrobené elektřiny.

Cílem je dosažení vyváženého energetického mixu

Studie zadaná Trumpem by měla být hotova během července. Bude vypracována Energetickým úřadem a měla by kriticky zhodnotit roli OZE ohledně uzavírání uhelných a jaderných zdrojů a zjistit, jak ztráta těchto zdrojů ovlivnila stabilitu sítě.

Americký ministr energetiky uvádí, že při zavírání konvenčních zdrojů hrají důležitou roli zejména plynový boom a rozvoj OZE. Dále uvedl, že jeho úřad pracuje na studii vyváženého energetického mixu, který bude ekonomicky výhodný a zajistí stabilitu přenosové sítě.

Komentáře

(2)

Petr

28. červen 2017, 16:40

Když normálně dodávají 10% a někdy už překračují 50%, tak to je právě hranice kdy začnou brzo viditelně škodit a stabilitu v sítích poškozovat.

Takže Trump přišel akorát, aby začal rušit tržní prostředí poškozující nákladné dotace OZE, přičemž co nejrychleji tam kde jsou příliš drahé nebo už by překračovali časteji nějaké větší procenta nad 30-50%.

C

28. červen 2017, 17:37

Záleží také na tom jak máte nastavená pravidla výkupu a regulace, jestli tam máte momenty s velmi nízkou cenou elektřiny, jestli se tma vyskytují elektrické kotelny a podobně.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.