Domů
Rychlé zprávy
Nizozemsko letos zprovozní svou největší přílivovou elektrárnu vybudovanou na ochranné vlnové bariéře

Nizozemsko letos zprovozní svou největší přílivovou elektrárnu vybudovanou na ochranné vlnové bariéře

Společnost Tocardo, jeden z lídrů v oblasti technologie přílivových elektráren, uvede letos do provozu největší nizozemskou přílivovou elektrárnu. O výrobu elektřiny se bude starat pět turbín s celkovým výkonem 1,2 MW. Do budoucna má Tocardo společně s partnery v plánu počet turbín zvyšovat.

Elektrárna bude vybudována v provincii Zeeland na největší ochranné vlnové bariéře Eastern Scheldt (Oosterschelde barrier), jež je součástí vodního díla Delta chránícího nizozemské pobřeží před záplavami.

„Tento projekt představuje důležitý krok v rozvoji přílivové energetiky. Přílivové technologie jsou inovativní a mohou přerůst ve významný nizozemský exportní produkt. S našimi turbínami na ochranné vlnové bariéře Eastern Scheldt můžeme nyní světu ukázat o čem je přílivová energetika, a to o poskytování čisté a spolehlivé energie, která může uspokojit 10 – 20 % světové poptávky po elektřině,“ říká k projektu CEO společnosti Tocardo Hans van Breugel.

Na pokrytí celkových investičních nákladů, které dosáhly 12,4 mil. USD, se významnou měrou podílela také samotná provincie Zeeland. Zástupce provincie Ben de Reu k tomu dodává: „Síla Zeelandu spočívá ve vodě, jež nás obklopuje. Jsme jedinou provincíí s pevninou na moři, a proto jsou pro nás přílivové elektrárny správnou volbou.“ Projekt byl finančně podpořen také z fondu evropského regionálního rozvoje a nizozemskou vládou.

Tocardo na projektu pracuje společně se společností Huisman, která navrhla závěsný mechanizmus pro turbíny.

https://www.youtube.com/watch?v=u2U9to-bMSs

 

 

Zdroj úvodní fotografie: www.tocardo.com

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.