Domů
Elektřina
Po bouřkách jsou bez proudu stále tisíce lidí, dodávky se postupně obnovují

Po bouřkách jsou bez proudu stále tisíce lidí, dodávky se postupně obnovují

Elektřina
Bez komentáře
24. červen 2021, 15:00
ČTK

Po silných nočních bouřkách se ocitly v Česku bez elektřiny desítky tisíc míst, hlavně v jižních a středních Čechách. Společnost ČEZ v noci evidovala téměř 100.000 míst bez proudu, další distribuční firma eg.d ze skupiny E.ON necelých deset tisíc odběratelů. Během dne se podařilo energetikům dodávky postupně obnovovat, po poledni bylo bez proudu méně než 20.000 míst.

Energetici dál pracovali na obnovení dodávek hlavně na Benešovsku, kolem Prahy a na Táborsku.

ČEZ Distribuce k 11:00 evidovala 15.000 odběrných míst bez elektřiny, ráno jich podle mluvčí firmy Soni Holingerové bylo 35.000 a kolem 02:00 zhruba 97.000.

Společnost eg.d podle svého mluvčího Romana Šperňáka evidovala ráno zhruba 9900 domácností s omezením dodávek elektřiny hlavně na jihu Čech. Po 10:00 zůstávalo bez proudu 6500 odběratelů a po poledni se tento počet snížil na 3600 míst. „Nejvážnější situace je na Táborsku, konkrétně v okolí Mladé Vožice, dalším postiženým regionem je severní část Českobudějovicka a opravy probíhají i na Českokrumlovsku,“ sdělil Šperňák ČTK okolo 13:00.

„Pracujeme především ve středních Čechách,“ uvedla dopoledne Holingerová.

Před polednem podle ní energetiky ČEZ nejvíc zaměstnávaly opravy v okresech Benešov, Praha-východ a Praha-západ. „V Královéhradeckém kraji se nám podařilo zákazníky připojit, ještě jsou ale poruchy i tam,“ dodala. Ráno bylo v tomto regionu sedm poruch na vedení vysokého napětí, stejně jako v Ústeckém kraji.

Nejčastější příčinou přerušení dodávek byly podle mluvčích distribučních firem pády stromů a větví do vedení a poškozené izolátory. Na řadě míst byly přetrhané vodiče, některé výpadky byly způsobeny také úderem blesku do drátů, dodala Holingerová.

Potřebujete být v obraze ohledně elektroenergetiky?

Každý den pečlivě vybíráme nejdůležitější informace z oblasti elektroenergetiky a odesíláme je odběratelům do jejich e-mailové schránky. Přihlaste se k odběru Monitoringu oEnergetice.cz také a nic vám neunikne.
Naposledy jsme informovali o:
Hampl: Extra daní pro ČEZ a banky to začne. Pak vláda zdaní i lidi
29. červen 2022, 06:12
Zestátnění ČEZ? Samotný právní statut jedné firmy ceny elektřiny výrazně neovlivní, míní analytik Gavor
28. červen 2022, 23:10
Vyzkoušejte Monitoring oEnergetice.cz na 14 dní zdarma!

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se