Domů
Společnosti ve světě
Vestas bude testovat svou nejvýkonnější větrnou turbínu v USA

Vestas bude testovat svou nejvýkonnější větrnou turbínu v USA

Výrobce větrných elektráren MHI Vestas bude testovat svoji zatím nejvýkonnější větrnou turbínu V164 s výkonem 9,5 MW ve spolupráci s americkou Clemson University. Vestas investuje celkem 35 milionů dolarů a od pětiletého kontraktu si slibuje hladký vstup na americký trh.

MHI Vestas a americká Clemson University tento týden v Jižní Karolíně oznámili, že nejvýkonnější větrná turbína na světě (V164-9,5 MW) projde všemi testy a ověřeními převodovky a hlavních ložisek na nejmodernější zkušební stolici s kapacitou až 15 MW. V rámci testovacího programu investoval výrobce turbín Vestas celkem 35 milionů dolarů (cca 770 milionů korun).

„Jsme potěšeni, že jsme našli takové zařízení na světové úrovni, abychom mohli provádět životně důležité testování nejvýkonnější větrné turbíny na světě. Testování a ověření převodovky a ložisek nám umožní optimalizovat výkon a spolehlivost větrné turbíny,“ řekl Jakob Søbye, ředitel pro technologii MHI Vestas.

V listopadu 2009 dostala Clemson University vládní grant ve výši 45 milionů dolarů na vybudování a provoz zařízení na testování technologie pohonů větrné turbíny nové generace. Univerzita pak získala dalších 53 milionů dolarů od veřejných a soukromých sponzorů a vytvořila energetické inovační centrum, které může testovat pohonné jednotky na dvou zkušebních soupravách: na jedné až 7,5 MW a na druhé až 15 MW.

Testování umožní společnosti MHI Vestas lépe porozumět tomu, jak 9,5 MW převodovka a ložiska reagují v průběhu více než dvacetiletého životního cyklu. Díky využití dat z výsledků testů pak může výrobce optimalizovat strategii provozu turbíny, aby byla zajištěna optimální spolehlivost a minimalizovala se únava jednotlivých součástí.

Expanze Vestas do USA

Smlouva s Clemson University je první významnou investici dánské společnosti MHI Vestas Offshore Wind ve Spojených státech, která katapultuje USA do vedoucí pozice v offshore větrném průmyslu, neboť země bude nyní testovat nejsilnější větrnou turbínu na světě. Předpokládá se, že návštěvníci z celého světa budou přijíždět do Clemsonu, aby se mohli na testovací nastavení podívat.

„Prvotřídní zařízení v Clemson University umožní společnosti MHI Vestas urychlit vstup své technologie na trh a představit nový zdroj obnovitelné energie, který je životně důležitý pro naši energetickou budoucnost,“ uvedl Randy Collins, viceprezident univerzity v Charlestonu.

Společnost Vestas uvedla, že má v úmyslu zřídit kancelář v USA na počátku roku 2018, aby oficiálně vstoupila na trh v USA.

Zdroj úvodního obrázku: MHI Vestas

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se