Domů
Rychlé zprávy
Volkswagen chce do roku 2025 snížit dopad své produkce na životní prostředí téměř na polovinu
Volkswagen. Zdroj: public domain

Volkswagen chce do roku 2025 snížit dopad své produkce na životní prostředí téměř na polovinu

Německá automobilka Volkswagen pokračuje v realizaci svého programu na ochranu životního prostředí. Do roku 2025 má v plánu snížit spotřebu energií, hodnoty emisí a spotřebu vody o 45 % ve srovnání s rokem 2010. Snahou automobilky je celková optimalizace procesů vedoucích k co nejmenším dopadům na životní prostředí.

Značka Volkswagen má nový ambiciózní cíl pro redukci dopadu své produkce na životní prostředí. Do roku 2025 by měly být automobily a komponenty produkovány způsobem, který sníží vliv celkového dopadu na životní prostředí o 45 % oproti referenčnímu roku 2010 pro environmentální program Think Blue.Factory.

„Dosáhli jsme cíle snížení zátěže životního prostředí o 25 % do roku 2018. Nyní máme v plánu zredukovat zátěž o dalších 20% do roku 2025. Nyní hledáme způsob, jak optimalizovat zdroje ve všech našich výrobních lokalitách,“ oznámil Thomas Ulbrich, člen správní rady pro výrobu a logistiku.

Lepší využitelnost zdrojů vede sama o sobě k úsporám

S programem Think Blue.Factory Volkswagen odstartoval první program pro udržitelnou produkci. Již bylo zavedeno 5 300 vylepšení pro redukci emisí a efektivnější využití zdrojů obecně. Optimalizován byl například proces stříkání, kdy spotřeba energie klesla o 15 %. Osm mezinárodních lokalit přešlo po zavedení programu ze 100 % na využití obnovitelných zdrojů energie. Díky snížení spotřeby se ve výrobě ušetřilo za uplynulých 6 let více než 130 milionů eur.

Uplatňovaný přístup Volkswagenu je založen na myšlence, kdy si jednotlivé výrobní závody vzájemně předávají informace o zavedení úspěšných opatření, tudíž dochází i k přebírání a adaptaci nápadů na jiných pracovištích. Do budoucna se chystá ještě mnoho změn, které k dosažení cílů dopomohou.

Komentáře

(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
info@oenergetice.cz
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.