Domů
Elektromobilita
Čína je druhým největším trhem pro Teslu Model 3

Čína je druhým největším trhem pro Teslu Model 3

Čína se stala pro výrobce aut ze Spojených států Tesla díky jeho prvnímu masově vyráběnému Modelu 3 druhým největším trhem. Model 3 obdržel během přibližně jednoho měsíce 400 tisíc objednávek z celého světa. Podle viceprezidenta Tesly Robina Rena množství vozů objednaných do Číny demonstruje povědomí tamějšího zákazníka o využitelnosti elektromobilů.

Automobilka představila Model 3 dne 1. dubna, přičemž on-line předobjednávky odstartovaly již o den dříve. Jelikož se jedná o první model značky, u něhož se předpokládá skutečná velkovýroba, je cena nastavena na 35 tisíc amerických dolarů.

„Potenciál je obrovský a Tesla je plně angažována v rozvoji a formování čínského trhu,“ prohlásil Robin Ren.

První dodávky jsou očekávány s koncem roku 2017, ty ovšem platí pro americký trh. Čínští zákazníci budou nuceni čekat ještě o něco déle. Čína byla druhým největším trhem Tesly i v minulém roce, přestože příjmy oproti roku předešlému klesly přibližně o třetinu.

Optimismus zatím stranou

Čínský analytik Zhang Yu ovšem ohledně prodejů již tak optimistický není.

Jelikož infrastruktura pro vozidla s alternativním pohonem není prozatím dostačující, budou se zákazníci poohlížet po levnějších modelech elektromobilů. Přestože je Model 3 prohlašován za cenově dostupný automobil, je jeho cena stále příliš vysoká. Vůz samozřejmě může upoutat pozornost na značku jako takovou, nicméně se nebude jednat o vozidlo, které by nějakým zásadním způsobem zamíchalo pořadím žebříčku prodejů.

Díky vládní podpoře se loňského roku prodeje elektromobilů v Číně více jak zečtyřnásobily. Od země se očekává, že se stane největším odbytištěm elektromobilů na světě.

Tesla bude pokračovat s globalizací produkce a samozřejmě uvažuje i o výstavbě továrny přímo v Číně.

Zdroj úvodní fotografie: teslamotors.com

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.