Domů
Elektromobilita
E.ON vyhrál zakázku od BMW na provoz 4100 dobíjecích míst pro elektromobily
Elektromobily. Zdroj: https://www.flickr.com/photos/wahousegop/

E.ON vyhrál zakázku od BMW na provoz 4100 dobíjecích míst pro elektromobily

Nedávno vypsaný tendr na 4100 dobíjecích míst pro společnost BMW vyhrál energetický gigant E.ON. Dobíjecí místa budou v prostorách BMW pro zaměstnance a polovina i pro veřejnost. Projekt má být hotov do roku 2021.

Německý výrobce aut BMW v listopadu oznámil, že se chystá vybudovat 4100 dobíjecích míst na svých pobočkách v Německu. Zpravodajský portál Energy Live News nyní informoval, že zakázku získal energetický gigant E.ON. Dobíjecí stanice se budou vyskytovat po celé zemi na parkovištích, kde nějakým způsobem automobilka BMW funguje. Například ve výrobních závodech, vývojových centrech nebo u kancelářských budov.

Síť pro německé BMW

Novou síť 4100 dobíjecích míst budou moci využívat zaměstnanci BMW a jejich hosti. Z toho zhruba půlka bude přístupná i široké veřejnosti. Velká část dobíjecích míst bude nainstalována v oblasti Mnichova, další lokace jsou například Berlín, Lipsko, Řezno, Landshut, Wackersdorf či Dingolfing. Projekt instalace 4100 dobíjecích míst má být hotov do roku 2021.

„E.ON a BMW na sebe přebírají vysokou míru zodpovědnosti za budoucnost energetiky a mobility ve svých příslušných odvětvích. Naše spolupráce je důkazem, že trh pro mobilitu zítřka nabírá na síle. E.ON nyní udělá vše, co je v jeho silách, aby zaměstnancům a hostům BMW nabídl pohodlný zážitek z dobíjení,“ řekl k vyhranému projektu pan Karsten Wildberger, člen představenstva společnosti E.ON.

V rámci vyhraného projektu bude E.ON nabízet také domácí dobíjení klasicky v garáži nebo na soukromém parkovacím místě. Tento benefit budou moci využít zaměstnanci BMW v Německu, kteří řídí firemní elektromobily.

Dobíjecí stanice

Dobíjecí stanice by měly především operovat se střídavým proudem o výkonu 11 kW nebo se stejnosměrným proudem o výkonu 50 kW. Elektřina pro dobíjení elektromobilů by měla pocházet přímo z obnovitelných zdrojů.

BMW vidí v elektromobilitě svoji budoucnost a již nainstalovalo tisíce dobíjecích míst. Navíc v roce 2017 skupina BMW spolu s dalšími partnery vytvořila společný projekt IONITY, který má vybudovat celoevropskou síť rychlodobíjecích stanic.

Zdroj úvodní fotografie: www.flickr.com

Komentáře

(2)

PE

14. prosinec 2019, 13:15

Cim to budou krmit,kolik bude stat pohotovostni rezim 24h.Zatim blokuji nabijeci stanice nedostatek parkovacich mist v tomto case u Kauflandu...

Carlos

15. prosinec 2019, 12:36

hlavně co tam budou nabíjet ? zatím mají furt jenom jeden plnohodnotný EV a na zbytek (hybridy) jim stačí normální zásuvky 230V/16A

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.