Domů
Elektromobilita
Hyundai uzavřel novou spolupráci v oblasti vývoje elektromobilů

Hyundai uzavřel novou spolupráci v oblasti vývoje elektromobilů

Jihokorejský výrobce automobilů Hyundai v budoucnu rozšíří své portfolio v oblasti elektromobility. Došlo totiž k uzavření dohody s kalifornským startupem Canoo v oblasti vývoje elektromobilů. Jedná se o součást dlouhodobého plánu na rozvoj elektromobility a automatizace v přepravě.

Jedná se již o druhé oznámení tohoto charakteru za uplynulé týdny. V polovině ledna se totiž sesterská automobilka Kia rozhodla uzavřít dohodu s britským startupem Arrival, která by rovněž měla vyústit v uvedení komerčních elektromobilů.

Mluvčí společnosti Hyundai v Soulu oznámil, že partnerství se společností Canoo se bude primárně zaměřovat na menší automobily kategorie kompaktních vozů, velikostně tedy mluvíme o například současném Hyundai Accent.

Platforma elektromobilu se inspirovala skateboardem

Stejně jako společnost Arrival i firma Canoo vyvíjí platformu, která svým charakterem připomíná skateboard. Pro ilustraci si představme vůz, který funkční části, jakými jsou elektrický pohon, baterie, řízení, brzdy a kola soustřeďuje tak, aby vznik nového vozu spočíval pouze ve vytvoření karoserie, která se na danou platformu „přilepí“.

Canoo na podzim minulého roku představilo SUV, které je právě na této platformě postavené a objeví se na trhu.

Hyundai v uplynulých měsících vynaložil značné investice v oblasti přepravy. Zmiňme například smlouvu s dodavatelem Aptiv na vývoj autonomních vozů a systémů.

Všechny tyto investice jsou součástí plánu o vybudování význačné role v oblasti elektrifikace, automatizace provozu a souvisejících služeb.

Nezůstává bez zajímavosti, že v minulém roce společnosti Hyundai a Kia zainvestovaly do chorvatské společnosti Rimac Automobili, která má v plánu stavět elektrické sportovní automobily.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se