Domů
Elektromobilita
Hyundai uzavřel novou spolupráci v oblasti vývoje elektromobilů

Hyundai uzavřel novou spolupráci v oblasti vývoje elektromobilů

Jihokorejský výrobce automobilů Hyundai v budoucnu rozšíří své portfolio v oblasti elektromobility. Došlo totiž k uzavření dohody s kalifornským startupem Canoo v oblasti vývoje elektromobilů. Jedná se o součást dlouhodobého plánu na rozvoj elektromobility a automatizace v přepravě.

Jedná se již o druhé oznámení tohoto charakteru za uplynulé týdny. V polovině ledna se totiž sesterská automobilka Kia rozhodla uzavřít dohodu s britským startupem Arrival, která by rovněž měla vyústit v uvedení komerčních elektromobilů.

Mluvčí společnosti Hyundai v Soulu oznámil, že partnerství se společností Canoo se bude primárně zaměřovat na menší automobily kategorie kompaktních vozů, velikostně tedy mluvíme o například současném Hyundai Accent.

Platforma elektromobilu se inspirovala skateboardem

Stejně jako společnost Arrival i firma Canoo vyvíjí platformu, která svým charakterem připomíná skateboard. Pro ilustraci si představme vůz, který funkční části, jakými jsou elektrický pohon, baterie, řízení, brzdy a kola soustřeďuje tak, aby vznik nového vozu spočíval pouze ve vytvoření karoserie, která se na danou platformu „přilepí“.

Canoo na podzim minulého roku představilo SUV, které je právě na této platformě postavené a objeví se na trhu.

Hyundai v uplynulých měsících vynaložil značné investice v oblasti přepravy. Zmiňme například smlouvu s dodavatelem Aptiv na vývoj autonomních vozů a systémů.

Všechny tyto investice jsou součástí plánu o vybudování význačné role v oblasti elektrifikace, automatizace provozu a souvisejících služeb.

Nezůstává bez zajímavosti, že v minulém roce společnosti Hyundai a Kia zainvestovaly do chorvatské společnosti Rimac Automobili, která má v plánu stavět elektrické sportovní automobily.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.