Domů
Elektromobilita
innogy posiluje tým elektromobility, Německo je pro elektrická auta příležitost
Zdroj:innogy.com

innogy posiluje tým elektromobility, Německo je pro elektrická auta příležitost

K německé společnosti innogy se v rámci posilování působení v oblasti elektromobility připojil jeden z hlavních manažerů divize elektromobility BMW. Od elektromobility si společnost hodně slibuje, plánuje například významnou expanzi v oblasti rychlodobíjecích stanic.

Novou posilou pro innogy je Stefan von Dobschütz, který poslední téměř dva a půl roku řídil divizi elektromobility v BMW. Společně s Elkou Temme, která se elektromobilitě innogy věnuje od loňského prosince, budou tuto divizi řídit. V době, kdy Stefan von Dobschütz působil v BMW, se navíc elektromobilitě mimořádně dařilo, o čemž svědčí poslední výsledky prodejů elektrických BMW.

innogy své záměry v elektromobilitě oznámila již v minulém roce (více v loňském článku zde). Od té doby, kromě dvou zmíněných akvizic v personální oblasti, společnost investovala například do vylepšení technologie na více než 1000 dobíjecích stanicích a projevila zájem o účast na projektu výstavby 400 rychlodobíjecích stanic.

„innogy věří, že elektromobilita je obrovské téma v Německu i celosvětově. Pokud chceme dosáhnout nízkoemisního hospodářství, potřebujeme změnu i v dopravě. Proto věřím, že období elektromobility přichází – a přijde možná dříve, než očekáváme.“
Peter Terium, CEO innogy SE

Potenciální rozvoj elektromobility v Evropě je pro energetické společnosti aktuálně významnou příležitostí. Poslední čísla ukazují, že prodeje elektromobilů stále rostou a s postupným snižováním jejich ceny se dá očekávat výrazný boom elektromobility.

BMW i3

Navíc u společností, mezi jejichž předmět podnikání patří výroba a prodej elektřiny, jde využít synergických efektů, které jsou v době nízkých cen elektrické energie mimořádně lákavé.

Německo elektromobilitu potřebuje k dosažení klimatických cílů

Konkrétně v Německu se v příštích letech může elektromobilita proměnit v obrovskou podnikatelskou příležitost. Již nyní jsou zde vysoké cíle na počet elektromobilů na silnicích do roku 2020 (1 milión, nicméně velice pravděpodobně nebude splněn) a vláda dokonce přispívá na nákup nového elektromobilu až 4000 EUR.

Kromě toho německá vláda rozhodla o vyčlenění 300 mil. EUR na rozvoj dobíjecích stanice a není pochyb o tom, že se společnosti jako innogy budou o tyto finance zajímat.

Další tlak na rozvoj elektromobility ze strany státu se dá i nadále očekávat. Prémie na nákup elektromobilu zatím neplní původní očekávání a navíc emise v oboru dopravy loni meziročně vzrostly. Pro dosažení klimatických cílů proto bude německá vláda nucena jednat i v jiných sektorech, než v sektoru výroby elektřiny, kde je zatím pokles emisí pouze zanedbatelný.

Potřebujete být v obraze ohledně elektromobility?

Každý den pečlivě vybíráme nejdůležitější informace z oblasti elektromobility a odesíláme je odběratelům do jejich e-mailové schránky. Přihlaste se k odběru Monitoringu oEnergetice.cz také a nic vám neunikne.
Naposledy jsme informovali o:
Elektromobilů na českém trhu přibývá. K dobíječkám míří víc aut, nabíjení zdražuje
8. srpen 2022, 12:20
Nejrychlejší a nejdražší Tesla. Model S a X Plaid míří do Česka, berany jim nechybí
3. srpen 2022, 14:15
Vyzkoušejte Monitoring oEnergetice.cz na 14 dní zdarma!

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(2)
Michael
11. květen 2017, 06:32

Myslím si, že kombinace moderních elektronických vozů, které budou mít potenciál propojit svůj běžný provoz například s chytrým telefonem může být cesta, kterou by se mohli některé automobilky v následujících letech vydat

Petr
8. květen 2017, 09:27

Tak jasně.

V elektroautech začne Německo při masovém rozšíření těžce narážet na to, že má díky Energiewende jednu z nejdražších elektřin pro jejich pohon na světě.

Takže bude muset podporovat jejich nákup spíš přez zákaz tradičních aut ve městech, ale i elektro ve městech je velmi složité, a vybudovat nabíjecí zastřešená místa nebo parkovací domy ve všech částech města je velmi náročná výstavba na déle než 15 let.

Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se