Domů
Elektromobilita
Italský Enel zapojuje více automobilek do svého projektu dobíjecích stanic

Italský Enel zapojuje více automobilek do svého projektu dobíjecích stanic

Italský Enel je v kontaktu s několika výrobci automobilů zahrnujícími Fiat. Chce rovněž profitovat ze současného trendu elektromobility, a to uvedením nových dobíjecích technologií. Do roku 2022 chce společnost disponovat rozvinutou sítí dobíjecích stanic.

Enel, který je mimo jiné jedním z provozovatelů dobíjecích stanic pro elektromobily v Itálii, již podepsal smlouvu s Nissanem a Audi o užívání svých technologií a služeb u jejich modelů automobilů. Společnost nyní hovoří o možnostech spolupráce i s dalšími výrobci, například právě se společností Fiat Chrysler, čímž si chce zajistit rychlejší pokroky ve vývoji.

Vše je v souladu se současným evropským trendem, kdy odvětví s dobíjecími stanicemi roste v důsledku příchodu tradičních výrobců automobilů na trh s elektromobily a hybridními vozy. Podle odhadů zpracovaných pro Enel by celosvětový podíl prodejů vozidel poháněných elektřinou měl v roce 2040 již přesáhnout 50 %.

Vedení Fiatu je jedno z mála, které odolává módě hybridů a má v plánu se věnovat pouze čistě elektrickým vozům.

Itálie je také největším evropským trhem v oblasti automobilů spalujících plyn. Největší italské společnosti obchodující s plynem, Snam a Eni, již mají podepsané dohody s Fiatem.

Italská energetická strategie elektromobilům nahrává

V listopadu minulého roku v Římě řešili plánování výroby a využívání energie za účelem snížení emisí, konkrétní rozhodnutí, jaké technologie by se měly používat, přenechají již samotnému trhu.

Výsledkem jednání se společností Nissan jsou pro zajímavost dva roky nabíjení vozu zdarma a dodání dobíjecí stanice až do domu.

Společnost Enel je řízena státem, takže jeho energetická strategie rozhodnutí odráží. Výsledkem je tedy snaha o využití zelené energie a postupné oprošťování se od využívání tradičních zdrojů energie.

Enel očekává, že do roku 2020 by mohlo být v Itálii provozováno 115 tisíc elektromobilů, v současnosti jich je zde v provozu asi 9 tisíc. Do roku 2022 by společnost chtěla nainstalovat 14 tisíc nabíjecích stojanů.

Potřebujete být v obraze ohledně elektromobility?

Každý den pečlivě vybíráme nejdůležitější informace z oblasti elektromobility a odesíláme je odběratelům do jejich e-mailové schránky. Přihlaste se k odběru Monitoringu oEnergetice.cz také a nic vám neunikne.
Naposledy jsme informovali o:
Odpor obcí ke gigafactory Volkswagenu sílí. Škoda Auto by mohla koupit byty pro dělníky
15. srpen 2022, 08:18
Porsche jako traktor, elektromobil i sporťák. Tyhle skvosty skrývá stuttgartské muzeum
13. srpen 2022, 05:00
Vyzkoušejte Monitoring oEnergetice.cz na 14 dní zdarma!

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se