Prodej elektromobilů v USA zaznamenal meziroční nárůst o téměř 12 %

DomůElektromobilitaProdej elektromobilů v USA zaznamenal meziroční nárůst o téměř 12 %

V USA se v první polovině letošního roku prodalo celkem 148 704 tisíc elektromobilů, což je zvýšení oproti první polovině roku 2018 o 11,7 %. Nejvíce se prodává Tesla model 3, která dominuje trhu s téměř 49 %.

Zpravodajský portál Platts informoval o datech internetového média InsideEV. InsideEV každý měsíc vydává publikaci ohledně prodejů elektromobilů v USA. Dle dat společnosti se američtí prodejci v červenu zvlášť činili, prodalo se 37 800 elektromobilů. I díky tomuto rekordnímu měsíci se celkový prodej elektromobilů za první polovinu letošního roku vyšplhal na 361 307 kusů. Rok 2018 byl historicky nejlepším rokem pro prodej elektromobilů a od letošního roku se očekává, že ho předčí.

Dle předpokladů je nejprodávanější značkou Tesla. Zvlášť její elektromobil Tesla model 3 suverénně dominuje trhu, kdy se ho prodalo téměř 67 tisíc kusů, což představuje 48,4% celkového trhu za dané období. I druhé místo patří Tesle a to elektromobilu Tesla model X, kterého se prodalo 9 tisíc kusů. Spolu s modelem S pak Tesle patřilo 56,6 % trhu co do počtu prodaných elektromobilů.

Třetí a čtvrté místo patřilo vozidlům Toyota Prius Prime a Chevrolet Bolt EV, kterých se prodalo o něco méně než Tesly model X.

Velice úspěšný červen

Červen se svými téměř 38 tisíci prodanými kusy se zařadil na čtvrté místo v nejúspěšnějších měsících, co se týká prodaných kusů. Na prvních třech místech jsou měsíce z konce minulého roku, který byl celkově historicky nejlepším rokem v prodejích.

„V prvním kvartálu 2019 se Tesla zaměřila na prodej ve světě. Z druhého kvartálu je však jasné, že se pozornost Tesly opět vrátila na podporu domácího prodeje a výroby. Všeho všudy Tesla vyrobila a prodala víc elektromobilů v druhém kvartálu 2019 než kdykoli jindy v historii,“ uvedl šéfredaktor Eric Loveday z InsideEV.

Červen byl zvlášť ve znamení Tesly, která se podílela na prodeji elektromobilů se svými třemi modely z 68 %.