Domů
Elektromobilita
První londýnské elektrické autobusové linky budou zprovozněny do konce roku

První londýnské elektrické autobusové linky budou zprovozněny do konce roku

První dvě plně elektrické autobusové linky v centrálním Londýně budou spuštěny do konce tohoto roku. Provoz bude zajišťovat 51 elektrobusů. Londýn se tímto stane evropským městem s nejvyšším počtem elektrobusů. Náhrada všech dieselových autobusů by měla proběhnout do konce roku 2020.

Tato skutečnost znamená, že krom boje za čistější ovzduší ve městech bude Londýn městem s největší flotilou elektrobusů v Evropě. Veřejnosti již bylo představeno devět elektrobusů.

Flotila elektrobusů bude tvořena autobusy britské produkce. Výrobcem bude čínský gigant BYD společně s místní společností ADL. Tyto vozy rozšíří současnou flotilu 22 elektrobusů, které jezdí na okraji Londýna. Celkově bude tedy Londýn disponovat 73 elektrobusy, což je nejrozsáhlejší flotila v rámci Evropy.

Autobusy na dvou vyvolených linkách budou vybaveny obrazovkami, které krom informace o následujících stanicích informují cestující rovněž o stavu provozu podzemní dráhy. Navíc zde bude 12 USB zásuvek pro dobíjení mobilních telefonů.

Nafta bude v Londýně brzo minulostí

Pokud jde o plány do budoucna, pak by všech 300 autobusů pohybujících se v centrálním Londýně mělo být nahrazeno vozy s nulovými emisemi do roku 2020. Navíc všech 3100 dvoupatrových autobusů by mělo být nahrazeno hybridními vozy do roku 2019.

Účelem těchto změn by kromě zvýšení kvality ovzduší v Londýně mělo být i zajištění i vedoucí pozice v oblasti adaptace nízkoemisních automobilových technologií. Jedná se tedy  krok, který by měl pomoci dostat dieselové autobusy z londýnských ulic.

Autor úvodní fotografie: Oxyman

Potřebujete být v obraze ohledně elektromobility?

Každý den pečlivě vybíráme nejdůležitější informace z oblasti elektromobility a odesíláme je odběratelům do jejich e-mailové schránky. Přihlaste se k odběru Monitoringu oEnergetice.cz také a nic vám neunikne.
Naposledy jsme informovali o:
Při nabíjení elektromobilu z domácí zásuvky proletí komínem až čtvrtina energie
26. září 2022, 15:00
Na hlavních tazích už dobijeme v pohodě, plno bývá u řetězců, říkají majitelé elektromobilů
26. září 2022, 00:10
Vyzkoušejte Monitoring oEnergetice.cz na 14 dní zdarma!

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se