Domů
Elektromobilita
První londýnské elektrické autobusové linky budou zprovozněny do konce roku

První londýnské elektrické autobusové linky budou zprovozněny do konce roku

První dvě plně elektrické autobusové linky v centrálním Londýně budou spuštěny do konce tohoto roku. Provoz bude zajišťovat 51 elektrobusů. Londýn se tímto stane evropským městem s nejvyšším počtem elektrobusů. Náhrada všech dieselových autobusů by měla proběhnout do konce roku 2020.

Tato skutečnost znamená, že krom boje za čistější ovzduší ve městech bude Londýn městem s největší flotilou elektrobusů v Evropě. Veřejnosti již bylo představeno devět elektrobusů.

Flotila elektrobusů bude tvořena autobusy britské produkce. Výrobcem bude čínský gigant BYD společně s místní společností ADL. Tyto vozy rozšíří současnou flotilu 22 elektrobusů, které jezdí na okraji Londýna. Celkově bude tedy Londýn disponovat 73 elektrobusy, což je nejrozsáhlejší flotila v rámci Evropy.

Autobusy na dvou vyvolených linkách budou vybaveny obrazovkami, které krom informace o následujících stanicích informují cestující rovněž o stavu provozu podzemní dráhy. Navíc zde bude 12 USB zásuvek pro dobíjení mobilních telefonů.

Nafta bude v Londýně brzo minulostí

Pokud jde o plány do budoucna, pak by všech 300 autobusů pohybujících se v centrálním Londýně mělo být nahrazeno vozy s nulovými emisemi do roku 2020. Navíc všech 3100 dvoupatrových autobusů by mělo být nahrazeno hybridními vozy do roku 2019.

Účelem těchto změn by kromě zvýšení kvality ovzduší v Londýně mělo být i zajištění i vedoucí pozice v oblasti adaptace nízkoemisních automobilových technologií. Jedná se tedy  krok, který by měl pomoci dostat dieselové autobusy z londýnských ulic.

Autor úvodní fotografie: Oxyman

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.