Domů
Rychlé zprávy
Skupina innogy letos investovala do české CNG sítě 80 milionů

Skupina innogy letos investovala do české CNG sítě 80 milionů

Skupina innogy ČR investovala letos do výstavby své sítě plnicích stanic pro vozidla na stlačený zemní plyn (CNG) přes 80 milionů korun. Firma o tom dnes informovala ČTK. Počet plnicích stanic innogy v Česku díky tomu do konce roku meziročně stoupne o osm na 21. Do rozvoje CNG plánuje společnost investovat i v příštím roce.

„Celkem plánujeme v roce 2017 uvést do provozu dalších deset stojanů innogy, do rozvoje budeme investovat ještě více než letos,“ uvedl dnes jednatel společnosti innogy Energo Zdeněk Kaplan.

Podle webu cng4you.cz , který trh CNG sleduje, bylo v listopadu v ČR v provozu 135 veřejných plnicích stanic na stlačený zemní plyn, o 27 víc než na začátku roku. Celkem je nyní v Česku kolem 7000 čerpacích stanic, veřejně přístupných je asi 3900. Drtivá většina z nich nabízí tradiční paliva, tj. benzin a naftu.

CNG proti tradičním pohonným hmotám podporuje mimo jiné spotřební daň. Ta od 1. ledna loňského roku do konce roku 2017 činí u CNG 0,72 Kč za metr krychlový. U tradičních paliv to je 12,84 Kč na litr benzinu a 10,95 Kč na litr nafty.

Počet veřejných plnicích stanic CNG v krajích ČR (listopad 2016)

Kraj

Počet veřejných CNG stanic

Praha

16

Středočeský

22

Jihočeský

7

Plzeňský

9

Karlovarský

3

Ústecký

8

Liberecký

3

Královéhradecký

9

Pardubický

6

Vysočina

5

Jihomoravský

16

Zlínský

7

Olomoucký

10

Moravskoslezský

14

Celkem

135

Zdroj: cng4you.cz.

Ilustrační foto

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.