Tesla plánuje vytvořit ve Velké Británii jednu ze svých inženýrských základen

DomůElektromobilitaTesla plánuje vytvořit ve Velké Británii jednu ze svých inženýrských základen

Po nedávných komentářích ohledně nabytí německé inženýrské společnosti Grohmann se Elon Musk nechal slyšet, že by rád vytvořit další vývojovou základnu, a to ve Velké Británii. Jsou zde ovšem všeobecné snahy expanze do Evropy.

Důvodem Muskovy snahy o proniknutí mezi britské inženýry je přirozený talent tamějších konstruktérů v oblasti automobilového průmyslu. Stačí se podívat na Formuli 1  a hned je vidět obrovský potenciál. Ten by chtěl Elon Musk samozřejmě v nějaké formě zužitkovat ve prospěch své společnosti.

Ani výsledky Brexitu nejsou pro Muska důvodem, proč by měl své plány ohledně expanze Tesly do Evropy jakkoliv měnit.

Soběstačné výrobní kapacity v Evropě

Podle současných plánů růstu a dřívějších komentářů k situaci se Tesla pravděpodobně bude snažit v blízké budoucnosti o vytvoření evropské „Gigafactory“, která by byla zcela soběstačná ve výrobě baterií. Kde přesně by měla fabrika stát, není zatím jasné, o výstavbu právě na svém území má samozřejmě zájem mnoho evropských států.

V současnosti má Tesla jisté montážní kapacity v Nizozemí, většina výroby je však pořád ve Fremontu. Většinová část produkce by však měla být převedena do nevadské Gigafactory.

Ideální lokalita by měla oplývat schopnou pracovní silou, dobrou dostupností lodní dopravy a co nejnižšími náklady na výrobu. Podle představ by takovéto továrny mohly v Evropě vyrůst dvě až tři.

Zdroj úvodní fotografie: want.nl