Domů
Elektromobilita
Tesla plánuje vytvořit ve Velké Británii jednu ze svých inženýrských základen

Tesla plánuje vytvořit ve Velké Británii jednu ze svých inženýrských základen

Po nedávných komentářích ohledně nabytí německé inženýrské společnosti Grohmann se Elon Musk nechal slyšet, že by rád vytvořit další vývojovou základnu, a to ve Velké Británii. Jsou zde ovšem všeobecné snahy expanze do Evropy.

Důvodem Muskovy snahy o proniknutí mezi britské inženýry je přirozený talent tamějších konstruktérů v oblasti automobilového průmyslu. Stačí se podívat na Formuli 1  a hned je vidět obrovský potenciál. Ten by chtěl Elon Musk samozřejmě v nějaké formě zužitkovat ve prospěch své společnosti.

Ani výsledky Brexitu nejsou pro Muska důvodem, proč by měl své plány ohledně expanze Tesly do Evropy jakkoliv měnit.

Soběstačné výrobní kapacity v Evropě

Podle současných plánů růstu a dřívějších komentářů k situaci se Tesla pravděpodobně bude snažit v blízké budoucnosti o vytvoření evropské „Gigafactory“, která by byla zcela soběstačná ve výrobě baterií. Kde přesně by měla fabrika stát, není zatím jasné, o výstavbu právě na svém území má samozřejmě zájem mnoho evropských států.

V současnosti má Tesla jisté montážní kapacity v Nizozemí, většina výroby je však pořád ve Fremontu. Většinová část produkce by však měla být převedena do nevadské Gigafactory.

Ideální lokalita by měla oplývat schopnou pracovní silou, dobrou dostupností lodní dopravy a co nejnižšími náklady na výrobu. Podle představ by takovéto továrny mohly v Evropě vyrůst dvě až tři.

Zdroj úvodní fotografie: want.nl

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.