Domů
Elektromobilita
Tesla po smrtelné nehodě na Floridě po uhašení dvakrát opětovně vzplanula

Tesla po smrtelné nehodě na Floridě po uhašení dvakrát opětovně vzplanula

Tesla Model S účastnící se autonehody při vysoké rychlosti na Floridě dne 8. května 2018 po zásahu hasičů začala dvakrát opětovně hořet. V úterý to ve své zprávě sdělil Úřad dopravní bezpečnosti. Množství těchto incidentů se hromadí, zatím však naštěstí nemají na svědomí žádnou újmu na zdraví nad rámec samotných nehod.

Ve zprávě bylo uvedeno, že vůz se pohyboval rychlostí 187 kilometrů za hodinu v okamžiku, kdy narazil do kovového světelného sloupku. Vůz byl při zásahu hasičů celý v plamenech a uhašen byl za použití přibližně 1000 litrů vody a pěny.

Při odstraňování následků nehody vůz ještě dvakrát samovolně vzplanul. Přesněji řečeno došlo dvakrát k opětovnému samovznícení baterie. Uhašení bylo v obou případech velmi snadnou a rychlou záležitostí.

Tesla se odmítla k reportu vyjádřit, nicméně se nechala slyšet, že vzplanutí je v případě vozů s benzínovým agregátem daleko pravděpodobnější. Při březnové autonehodě v Kalifornii došlo k opětovnému vzplanutí baterie dokonce až pět dní po nehodě.

Součástí vyšetřování následků nehody zahrnovalo i prozkoumání postupů, které byly k hašení použity. Dále byl zkoumám postup uložení zbytků vozu po autonehodě.

Podle Tesly je baterie stále bezpečnější než nádrž plná benzínu

Tesla řekla, že baterie automobilu je zřídka znatelněji poškozena a bateriový systém je navržen tak, aby se případný požár šířil pomaleji, než je tak tomu v případech konvenčních automobilů s benzinovým motorem. Elon Musk si stojí za tvrzením, že automobil s baterií je z tohoto hlediska bezpečnější než vůz, ve kterém je nádrž plná hořlavé kapaliny.

Množství případů, kdy došlo po nehodě k vzplanutí baterie, se hromadí. Krom incidentů s bateriemi je ve vyšetřování několik případů špatného vyhodnocení situace autopilotem.

Komentáře

(8)

Petr Hariprasad Hajič

1. červenec 2018, 00:01

Podle pana a Procházky(HE3DA) je problém v separátoru, který se při vyšší teplotě smršťuje, takže nedrží tvar a také dochází k perforaci. Zřejmě je to řešitelný problém. Alespoˇm Procházka tvrdí, že to vyřešené má. Viděl jsem ma videu, jak ničil vlastní baterii, kromě zakouření se opravdu nic nevzňalo.

Jiří

27. červen 2018, 14:20

Doplním, že ten mladík (18 let) jel se svojí Teslou od tatínka touto rychlostí na silnici s limitem 30 mil/hod. (48 km/hod.), tedy překročení limitu o 140 km./hod.

Jan Veselý

27. červen 2018, 18:52

Jo, baterie hoří a prskají. Benzín hoří a vybuchuje.

Petr Hariprasad Hajič

1. červenec 2018, 00:09

Zřejmě ale jde o řešitelný problém, nebo přesněji, o minimalizaci takových případů. Rozhodně se zatím nestalo, že by baterie vybuchla, jak se to děje u některých mobilů. Píšu níže.

energetik

28. červen 2018, 07:30

Je zvláštní že ti naši hasiči se prý bojí hasit vypnuté fotovoltaiky a to i v noci, ale auto s akumulátorem cca 600V bez problémů vodou a pěnou uhasí.

Peppa

29. červen 2018, 10:59

Důležité jeto slůvko PRÝ.

jedna paní povídala

Carlos

29. červen 2018, 11:45

Otázka kde se tento mem, nebo urban legend vzal, možná námět na dotaz na hasiče.

Petr Hariprasad Hajič

30. červen 2018, 23:53

Viděl jsem nějaký pořad, kde firurína čůrala na kolej (trolej), kde bylo cca 5000V. Měřila se vodivost. Byla prakticky nulová, Rozhodně pod hodnotou, která by byla nějak nebezpečná. Jde o to, že proud vody, se okamžitě turbulentně rozptyluje, vznikají vzduchové kapsy, které výrazně zvětšují odpor. Při dostatečné vzdálenosti od objektu se prakticky nemůže nic stát. Po chvíli už je stejně všechno vyzkratované. Aby byla nějaká šance na zranění, musela by být vzdálenost extrémně malá, nebo proudění by muselo být lineární. Obojího se dá dosáhnout, ale na lineární proudění jsou potřeba speciální čerpadla a trysky, takže to vylučuji, a na odstup budou nějaké tabulky.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.