Domů
Elektřina
Na volné místo v radě ERÚ se přihlásilo 7 zájemců
Zdroj: ČEPS

Na volné místo v radě ERÚ se přihlásilo 7 zájemců

Elektřina
Bez komentáře
26. červenec 2018, 15:30
ČTK

Na funkci člena rady Energetického regulačního úřadu (ERÚ) se přihlásilo sedm zájemců. ČTK to dnes bez bližších podrobností řekla mluvčí ministerstva průmyslu a obchodu Štěpánka Filipová. V pětičlenné radě úřadu se uvolní jedno místo od začátku srpna, kdy skončí mandát Vratislavu Košťálovi. Člena rady jmenuje a odvolává vláda na návrh ministra průmyslu a obchodu.

„Ke jmenování nového člena rady ERÚ dojde k 1. srpnu 2018,“ sdělila Filipová.

Týdeník Euro tento týden uvedl, že je otázkou, zda se vzhledem k nástupu nové vlády a prázdninové době podaří nového člena rady vybrat včas.

„Pravděpodobnější je, že rada ERÚ bude od srpna dočasně působit jako čtyřčlenná,“ uvedl týdeník.

Podle Eura je mezi zájemci o post opět Košťál.

Nová pětičlenná rada ERÚ přebrala vedení úřadu od začátku loňského srpna. Nahradila tehdejší předsedkyni úřadu Alenu Vitáskovou, které vypršel šestiletý mandát. Rada ERÚ má mít do budoucna pět členů s pětiletým funkčním obdobím, jeden z nich vždy bude jejím předsedou.

Ilustrační foto

Předseda může vést radu nejdéle tři roky. V prvních letech zavedení rady nemají všichni členové mandát na celých pět let, a to proto, aby se rada obměňovala postupně. Aktuálně vybíraný nový nebo staronový člen bude už jmenován na celých pět let.

Předsedu rady Vladimíra Outratu vláda jmenovala loni členem rady na čtyři roky. Radu dále tvoří Vladimír Vlk, Rostislav Krejcar, Jan Pokorný a Košťál. Vlk byl loni do rady jmenován na pět let, Krejcar na tři roky, Pokorný na dva roky a Košťál na rok. Příští rok se tak bude rozhodovat o obsazení místa v radě, které nyní patří Pokornému.

ERÚ byl zřízen v roce 2001 jako správní úřad pro výkon regulace v energetice. Do jeho působnosti patří mimo jiné regulace cen, podpora hospodářské soutěže v energetických odvětvích, výkon dohledu nad trhy v energetických odvětvích nebo ochrana oprávněných zájmů zákazníků.

Potřebujete být v obraze ohledně elektroenergetiky?

Každý den pečlivě vybíráme nejdůležitější informace z oblasti elektroenergetiky a odesíláme je odběratelům do jejich e-mailové schránky. Přihlaste se k odběru Monitoringu oEnergetice.cz také a nic vám neunikne.
Naposledy jsme informovali o:
Postrach chalupářů se vrací. Úřad chystá revoluci v tarifech pro elektřinu
29. září 2022, 07:41
Huawei finišuje největší střešní solární elektrárnu na světě, v energetice roste i v Česku
28. září 2022, 18:00
Vyzkoušejte Monitoring oEnergetice.cz na 14 dní zdarma!

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se