Domů
Elektrárny v Evropě
EDF plánuje v Británii kromě jádra rozvíjet i plynové zdroje

EDF plánuje v Británii kromě jádra rozvíjet i plynové zdroje

Francouzská energetická společnost EDF zvažuje výstavbu nové téměř 300MW plynové elektrárny ve Velké Británii. Také Velká Británie se bude v následujícím desetiletí muset vypořádat s nahrazováním výkonu z dosluhujících uhelných a jaderných zdrojů. Snahou EDF je zaujmout co největší podíl na nově se tvořícím britském energetickém mixu, ať už se bude jednat o nové jaderné, plynové nebo obnovitelné zdroje.

Nový plynový zdroj EDF by měl mít výkon až 299 MW, což je méně než desetina výkonu plánované dostavby jaderné elektrárny Hinkley Point C, která je také součástí plánů EDF ve Spojeném království.

Nový plynový zdroj by měl být součástí elektrárny West Burton ležící v regionu East Midlands, konkrétně v hrabství Nottinghamshire. Elektrárna West Burton je v současnosti tvořena dvěma zdroji, které jsou označovány A a B. West Burton A byl uveden do provozu v roce 1969 a skládá se ze 4 uhelných bloků s celkovým výkonem 2000 MWe. West Busrton B je výrazně modernější paroplynový zdroj o výkonu 1332 MWe uvedený do provozu v roce 2013.

„EDF Energy zkoumá možnosti výstavby nového menšího plynového zdroje na pozemcích již existující elektrárny West Burton v hrabství Nottinghamshire. Pokud bude zdroj realizován, bude poskytovat flexibilní výkon pro vykrývání výkonových špiček,“ potvrdila agentuře Reuters plány EDF Energy její tisková mluvčí.

Plynové zdroje a akumulace budou v soustavách potřeba stále více

Británie se v budoucnu bude muset podobně jako kontinentální Evropa, USA nebo Čína potýkat se začleňováním rostoucího výkonu intermitentních obnovitelných zdrojů do soustavy. Plynové elektrárny jsou považovány za klíčový prvek pro stabilizaci soustavy, jak uvádí například společné prohlášení německých síťových provozovatelů, ve kterém požadují výstavbu nových plynový zdrojů na jihu Německa.

Další možnou alternativou pro stabilizaci soustavy je akumulace elektřiny. Způsobů, kterými lze energii akumulovat, je mnoho – od přečerpávacích vodních elektráren, přes elektromechanické akumulátory až po velká bateriová úložiště. Základní legislativní rámec pro akumulaci elektřiny v EU by měl vzejít z tzv. zimního energetického balíčku Evropské komise.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.