ČEZ vstupuje skrze dceru Inven Capital na pole chytrých termostatů

DomůEnergetika v ČRČEZ vstupuje skrze dceru Inven Capital na pole chytrých termostatů

Skupina ČEZ dále rozšiřuje své investice na německém trhu. Prostřednictvím své dceřiné společnosti Inven Capital získala podíl v mnichovské společnosti tado°, jež je evropským lídrem v oblasti „chytrého“ řízení teploty v domácnosti.

Investicí do tado° Skupina ČEZ pokračuje v rozvoji svých aktivit v oblasti decentralizované energetiky a smart technologií. S podílem v řádu desítek procent a místem v představenstvu se tak ČEZ stane druhým největším akcionářem společnosti.

Chytré termostaty společnosti tado° mohou pro optimalizaci provozu systému vytápění využívat data z reálného provozu a předpovědi počasí. Podle ČEZu lze díky chytrému termostatu snížit náklady na vytápění a provoz klimatizace až o třetinu.

„Chytré řízení teploty již nyní využívají miliony domácností a není pochyb o tom, že budou součástí budoucího standardu i s ohledem na jejich stále rostoucí roli v boji proti globálnímu oteplování. Naše řešení je navíc uživatelsky velmi příznivé a nejlépe propojené s poskytovateli různých služeb.“

Christian Deilmann, spoluzakladatel a generální ředitel tado°

ČEZ již v loňském roce začal skrz dceřinou společnost rozšiřovat svou působnost na německém trhu. Na počátku července vstoupil do německé Sonnen (dříve Sonnenbatterie), která se zaměřuje na vývoj systémů akumulace elektrické energie. V listopadu následně získal menšinový podíl ve společnosti Sunfire, jež se zaměřuje zejména na zvyšování účinnosti využití energetických zdrojů.

Zdroj úvodní fotografie: cez.cz