Domů
Energetika v ČR
O klienty Bohemia Energy se postaráme, slibují dodavatelé poslední instance

O klienty Bohemia Energy se postaráme, slibují dodavatelé poslední instance

Dodavatelé poslední instance, mezi které patří ČEZ, E.ON, PRE, Pražská plynárenská a innogy, jsou připraveni postarat se o zákazníky skupiny Bohemia Energy, která ukončila činnost. Firmy zdůrazňují, že lidí nemusí aktivně vůbec nic dělat, budou kontaktováni a dostanou všechny důležité informace. Vyplývá to z jejich dnešních vyjádření pro ČTK. Bohemia Energy, největší uskupení alternativních dodavatelů energií v Česku se zhruba 900.000 odběrných míst dnes oznámilo, že se rozhodlo ukončit dodávky elektřiny a plynu zákazníkům.

Ministerstvo průmyslu a obchodu a Energetický regulační úřad dnes připomněly, že takzvaný dodavatel poslední instance (DPI) je nástrojem, který chrání spotřebitele v případě úpadku jakéhokoliv dodavatele energií. Nastupuje okamžitě a energie od něj lidé mohou odebírat nejdéle půl roku. Kdykoliv během této doby si mohou vybrat nového řádného dodavatele a přejít k němu bez jakýchkoliv omezení. I pokud měli s původním dodavatelem uzavřenou smlouvu na dobu určitou, ta v rámci DPI již neplatí.

Místopředseda představenstva E.ON Energie Jan Zápotočný dnes uvedl, že firma očekává, že v blízké době k ní v rámci institutu DPI přejde několik stovek tisíc klientů. „Tito klienti nemusí vůbec nic dělat, sami se jim ozveme a předáme jim všechny důležité informace, jako například cenu za dodávku, výši záloh, termín splatnosti i kam peníze posílat. Chtěli bychom zákazníky požádat, aby byli trpěliví a nevolali nám na již beztak velmi přetížené linky. Víme o vás a postaráme se o vás v co nejkratším možném termínu,“ sdělil.

ČEZ je na svou roli dodavatele poslední instance připraven, řekl ČTK mluvčí firmy Roman Gazdík. „Prosíme proto nyní všechny zákazníky, kteří se ocitli v nouzi, zůstaňte v klidu. Spojíme se s Vámi sami. Rozumíme, že to není jednoduché, ale nemusíte se bát, že byste byli od dodávek elektřiny odstřiženi. Naši lidé, naše call centra i naše pobočky pracují na maximum. Nemusíte nám volat ani chodit na naše pobočky,“ uvedl.

V Praze jsou připraveny zajistit dodávky elektřiny a plynu pro zákazníky Prahou vlastněné společnosti PRE a Pražská plynárenská. „My, jako PRE garantujeme, že žádný odběratel na území hlavního města Prahy a města Roztok u Prahy nezůstane bez elektřiny z důvodu ukončení činnosti skupiny Bohemia Energy nebo i jiných dodavatelů elektřiny. Pro výběr vhodného produktu platí uvedená lhůta šesti měsíců, není tedy nutné okamžitě reagovat a kontaktovat PRE kvůli novým smlouvám,“ řekl mluvčí společnosti Petr Holubec.

„Kapacity přepážek navýšeny, naše i externí call centra připravena, kolegové ve frontách budou podávat informace, káva, čaj a trpělivost. Jsme tady pro naše nové zákazníky. Nikdo se nemusí ničeho bát,“ napsal na twitter také předseda představenstva Pražské plynárenské Martin Pacovský.

Bohemia Energy dnes oznámila, že se rozhodla ukončit podnikatelskou činnost a dodávky elektřiny a plynu zákazníkům společností Bohemia Energy, Comfort Energy, Energie ČS, Europe Easy Energy a X Energie. Zároveň požádá Energetický regulační úřad o zrušení licencí všech výše uvedených společností. Pro zákazníky společnosti Amper Market, která do skupiny také patří, hledá Bohemia Energy podle oznámení řešení.

rdo mha

Komentáře

(10)

Nefi

13. říjen 2021, 16:52

>>>Jsme z energetiky a přišli jsme Vám překontrolovat smlouvy. Přišli jsme Vám oznámit, že jsme od ČEZ převzali dodávky elektřiny zákazníkům. Vyjednali jsme Vám slevu, stačí když mi tu vyplníte pár údajů a slevu Vám budeme každý měsíc odečítat od faktury. Přinesli jsme vám zdarma úsporné zářivky. <<< Na křivou prodejní argumentaci měli speciálně školené prodejce. A co teprve ty reklamy s Pavlem Liškou. To byly časy.

Josef

13. říjen 2021, 20:54

BH energy ukončila činnost, protože kupovala el. energii na burze a měla fixní ceny ve smlouvách. Ono to hodně nese když cena el. energie klesá jenže když cena el. energie stoupne do násobků předešlého průměru je nejlepší sebrat zisk a ukončit činnost. Smyslem podnikání je zisk a ne vytvořit miliardové ztráty, neplatit výrobcům a nakonec zkrachovat. Položit to bylo jediné možné řešení. Jinak pro lidem se nic neděje, akorát zaplatí za el. energii 2 až 3 násobek toho co před tím....

Kamil Kubů

14. říjen 2021, 11:20

Víte Josefe, trh je fajn a já jsem jeho velkým fanouškem. Ale jestliže elektřina je specifická komodita, která není dostupná spotřebitelům prostřednictvím trhu, ale pouze prostřednictvím regulované služby, je v nastavení toho pseudotrhu něco špatně, pokud to celé umožňuje generovat multimiliardové zisky jak regulovaným distributorům, tak tržním dodavatelům. A ještě zajistit ziskovost výroby. Navíc se jedná o prakticky nezbytnou komoditu, jejíž konzumaci se prakticky nemůžete vyhnout a pro jejíž získání neexistuje všeobecně dostupná ekvivalentní náhrada.

Za takové situace si i jako fanoušek volného trhu kladu otázku, jestli není lepší totální regulace, než tento pseudotrh. Nemyslím něco tak brutálního, jako stanovení maximálních cen, ale spíše prostřednictvím stanovení oprávněné ziskovosti subjektů participujících na této regulované služby a stanovením kvality a dostupnosti požadovaných služeb.

Vinkler

14. říjen 2021, 08:32

Uvěřili, že cena zelené energií bude pomocí oze klesat i do záporna, a dost dlouho to vycházelo.

Petr

14. říjen 2021, 09:34

Ví někdo, jestli hodlají zúčtovávat a vracet přeplatky? Zejména u plynu to může být pálka.

Petr

15. říjen 2021, 10:56

Odpovim si sam, tvari se, ze ano.

"Společnosti skupiny Bohemia Energy ukončily činnost dobrovolně, nejsou v platební neschopnosti. Přeplatky budeme vracet dle podmínek smlouvy a příslušných právních předpisů,“ říká pro SZ Byznys mluvčí Hana Novotná."

Na druhou stranu všichni mluví o krachu.

Jaroslav Dupal

25. říjen 2021, 22:12

Skutečně se postarali mněl jsem X Energii 26,89MWH rok spotřebu a zálohy 2.380,- Kč a 503,- mi ve vyúčtování v dubnu vraceli. Innogy mi nyní stanovila zálohy 13.890,-Kč měšíčně

Petr

14. říjen 2021, 13:39

Jasně že postarají, a ještě rádi-ale nebude to "zadarmo". Tam kde lidé platili zálohu do 2000kč/měsíc, tak nově u těchto spasitelů to bude 5000-6000kč...

hellokitty

15. říjen 2021, 14:32

zistim a dam vediet, mal som u 3E zrovna tych 2000

Petrik

15. říjen 2021, 00:41

Smoejdi pujdou na pracak?Nebo maji jine nabidky?Soudruzi meli v tomto jasno,ze ano...LIP uz bylo...

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.