Po silném větru je ještě několik stovek odběratelů bez elektřiny

5. březen 2019, 08:54
DomůEnergetika v ČRPo silném větru je ještě několik stovek odběratelů bez elektřiny

Energetici v noci opravili většinu poruch na dodávkách elektřiny, které v pondělí v Česku způsobil silný vítr. Bez elektřiny tak zůstává už jen několik stovek odběratelů. Společnost ČEZ podle mluvčí Soni Holingerové dnes ráno evidovala ještě pět poruch na vedení vysokého napět a kolem 300 míst bez proudu ve středních Čechách a na Šumpersku. Na Jindřichohradecku je pak bez proudu asi 180 míst, kam dodává energii E.ON, řekla ČTK po 07:00 mluvčí E.ON Martina Slavíková. Energetici předpokládají, že během nadcházejících hodin i tyto poruchy opraví.

V pondělí večer měly obě společnosti kvůli silnému větru bez elektřiny několik tisíc odběratelů, situace se ale rychle zlepšovala.

„Během noci se téměř vše podařilo opravit, předpokládáme, že během dopoledne opravíme zbytek poruch a připojíme zpátky všechny odběratele,“ uvedla k tomu dnes ráno mluvčí ČEZ.

Ilustrační foto

Podle ní většinu poruch zapříčinily stromy a větve, které při silném větru spadly do vedení. Výši škody firma zatím nevyčíslila, podle Holingerové ale předpokládá, že bude do čtyř milionů korun. Nejdražší bude oprava spadlého a zdeformovaného příhradového stožáru ve Velkých Žernosekách na Litoměřicku, doplnila mluvčí.

Také za poruchami na vedení v jižních Čechách, které eviduje E.ON, byly popadané stromy.

„Jsou tam poškozené vodiče. Všechno ostatní je bez omezení dodávek, poruchy se budou během dnešního dne odstraňovat,“ řekla Slavíková.

V pondělí večer bylo v jižních Čechách bez proudu až 10.000 domácností a na jižní Moravě 900 odběratelů, tam už ale mají elektřinu všichni.

Monitoring
Loading interface...Loading interface...Loading interface...Loading interface...Loading interface...