Domů
Energetika v ČR
Praha se hodlá připojit mezi další česká chytrá města
Zdroj: publicdomainpictures.net

Praha se hodlá připojit mezi další česká chytrá města

Hlavní město Praha v minulém týdnu spustilo iniciativu Smart Prague, která má Prahu přeměnit v chytré město. Podle zástupců města má koncept Smart Cities pomoci Praze v lepším hospodaření a zajistit jejím občanům vyšší komfort.

Přeměně v chytré město by mohl Praze pomoci například systém „inteligentního“ veřejného osvětlení, který by monitoroval volná parkovací místa v rezidenčních i parkovacích zónách. Ta by si poté řidiči hledající místo k zaparkování mohli jednoduše vyhledat pomocí aplikace.

„Chci, aby se o tématu Smart Cities jen nemluvilo, ale aby se Praha chytrým městem opravdu stala. Ty technologie jsou už k dispozici a my se je musíme naučit smysluplně využívat.“

Adriana Krnáčová, primátorka hl. m. Prahy

Využití chytrých technologií má pomoci v rozvoji energetické efektivity či mobility a přispět k ochraně životního prostředí. Větší pozornosti by se měla dočkat i síť veřejných dobíjecích stanic pro elektromobily. Vyšší komfort by cestujícím v pražských tramvajích měla přinést možnost koupě jízdenek přímo v tramvaji pomocí bezkontaktních platebních karet.

Svými nápady mohou přispívat i samotní občané skrz webové stránky projektu Smart Prague.

Ani první, nejspíš ani poslední

Praha není prvním městem či regionem v ČR, který se zapojil do implementace smart technologií. Rozvoj první české chytré sítě začal již v roce 2010 v rámci celoevropského projektu Grid4EU v regionu Vrchlabí. Dalšími městy, která si od konceptu chytrého města slibují zejména rozvoj alternativních paliv v dopravě a snížení emisí oxidu uhličitého, jsou Písek či Třinec.

Zdroj úvodní fotografie: publicdomainpictures.net

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.