Domů
Elektřina
Skupina ČEZ rozšiřuje své investice na německém trhu

Skupina ČEZ rozšiřuje své investice na německém trhu

Skupina ČEZ získala prostřednictvím svého kapitálového fondu INVEN CAPITAL menšinový podíl v další německé společnosti Sunfire. Tímto krokem ČEZ rozšiřuje své investice v oblasti snižování emisí CO2 a rozvoji decentralizovaných zdrojů.

Společnost Sunfire, jež se zaměřuje zejména na zlepšování účinnosti využití energetických zdrojů, působí na německém trhu od roku 2010. Mezi její stěžejní produkty patří i unikátní palivový článek, jenž dokáže z dodaného paliva vyrábět elektřinu či teplo, ale stejně tak je schopen při dodávce energie vyrábět vodík či syntetická paliva (Power-to-Gas/Power-to-Liquids).

„Investicí do společnosti Sunfire pokračujeme v rozvíjení našich aktivit v oblasti decentralizované energetiky a obnovitelných zdrojů. Jejich speciální technologie navíc pomáhá řešit problém s emisemi tím, že omezuje výskyt CO2 v atmosféře.“

Daniel Beneš, generální ředitel ČEZ

Sunfire rovněž spolupracuje se společnostmi světového významu, jakými jsou The Boeing Company, Vaillant či AUDI. Příkladem může být spolupráce právě se společností AUDI na vývoji výroby syntetické nafty e-diesel, která neobsahuje žádnou síru ani aromatické uhlovodíky a její spalování je tak k životnímu prostředí mnohem šetrnější.

„Investice do Sunfire splnila přísná kritéria výběru, a to jak v unikátnosti technologie, jež umožňuje rychlejší komercionalizaci než u konkurence, tak v byznys modelu zahrnujícím silné partnery s rozsáhlou zákaznickou bází,“ uvedl generální ředitel společnosti INVEN CAPITAL Petr Míkovec.

Mezi nedávné akvizice, jež společnost ČEZ uskutečnila skrze INVEN CAPITAL, patří i zisk podílu v německé společnosti Sonnenbatterie, která působí v oblasti skladování energie.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.