Domů
Energetika v ČR
Středočeští hasiči měli kvůli bouřkám stovku zásahů, bez elektřiny bylo 7500 domácností
přenosové vedení

Středočeští hasiči měli kvůli bouřkám stovku zásahů, bez elektřiny bylo 7500 domácností

Středočeští hasiči vyjížděli ve středu večer a v noci na dnešek v souvislosti s bouřkou nejčastěji k popadaným stromům a odčerpávání vody. V Tuhani na Mělnicku zapálil ve středu večer blesk stodolu, škoda je 3,5 milionu korun. Nejvíce výjezdů hasiči evidují na Nymbursku, Příbramsku a Mělnicku. Od středečních 17:00 zaznamenali v regionu stovku událostí souvisejících s počasím. ČTK to dnes řekl mluvčí středočeských hasičů Jan Sýkora. Podle mluvčí ČEZ Soni Holingerové bylo po část noci bez elektřiny v kraji zhruba 7500 domácností, dodávky jsou už obnovené.

Od středečních 17:00 do dnešních 6:00 evidovalo operační středisko zhruba 100 zásahů, z toho v 74 případech to byla pomoc s odstraňováním spadlých stromů, ve 13 případech čerpali vodu,“ řekl mluvčí. Nejvíce výjezdů evidují ve středu mezi 20:00 a 21:00 na Nymbursku. „Později jsme ještě několikrát zasahovali na Mladoboleslavsku, kam se bouřky stočily,“ doplnil.

Bez elektřiny bylo v regionu po část středeční noci podle Holingerové zhruba 7500 domácností. „Nejhorší situace byla na Nymbursku, Mladoboleslavsku a Příbramsku, evidovali jsme 11 poruch na vysokém napětí, poruchové čety vyjížděly a pracovaly celou noc,“ řekla mluvčí. Na Nymbursku zbývalo k dnešní 5:00 připojit zhruba 500 domácností. „Nyní by měly být dodávky téměř všude obnoveny,“ doplnila mluvčí.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se