Domů
Energetika v ČR
Vláda snížila objem peněz vyčleněných na podporované zdroje energie
Systémy solárních elektráren

Vláda snížila objem peněz vyčleněných na podporované zdroje energie

Objem peněz ze státního rozpočtu určených na podporované zdroje energií se letos sníží o 14,22 miliardy korun na 22,78 miliardy korun. Vyplývá to z nařízení, které včera podle výsledků jednání schválila vláda. Kabinet přikročil ke snížení podpory kvůli tomu, že rozdílovou částku by letos nebylo možné vyplatit, ale do rozpočtu by se přitom mohla vrátit teprve v příštím roce.

Součástí původně plánovaných nákladů na podporované zdroje energie ve výši 37 miliard korun byla i přechodná transformační podpora tepla. Evropská komise ale doporučila evropským zemím, aby po dobu ruské agrese vůči Ukrajině tuto formu podpory tepla neuplatňovaly a sektory postižené vyššími cenami tepla podpořily jiným způsobem.

Ministerstvo průmyslu a obchodu, které nařízení vládě předložilo, v předkládací zprávě upozornilo, že bez změny podpory by Operátor trhu s elektřinou (OTE) nevyužité peníze z podpory nemohl vrátit do rozpočtu ministerstva dřív než při pravidelném zúčtování příští rok v březnu. Nařízení umožní, aby se 14,22 miliardy korun vrátilo už do letošního rozpočtu.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se