Domů
Evropská Unie
Evropská rada volá po aktualizaci dlouhodobé klimatické strategie EU

Evropská rada volá po aktualizaci dlouhodobé klimatické strategie EU

Evropská rada v minulém týdnu vyzvala Evropskou komisi, aby do konce prvního čtvrtletí příštího roku připravila aktualizaci klimatické strategie 2050. Mělo by tak dojít k odstranění nejistoty ohledně budoucnosti evropské energetiky a dalších zdrojů znečištění vedoucích ke globálním klimatickým změnám.

Evropská unie svou poslední dlouhodobou vizi bez uhlíkaté ekonomiky pod názvem 2050 Road Map představila v roce 2011. Evropská komise v tomto dokumentu navrhuje zásadním způsobem snížit emise skleníkových plynů a také energetickou spotřebu. Konkrétně do roku 2050 by oproti referenčnímu roku 1990 mělo dojít ke snížení emisí CO2 o 80 %. Uvažováno je s postupnými kroky: 40 % v 2030, 60 % 2040.

Na konci roku 2015 stála Evropská unie u zrodu Pařížské klimatické dohody. V rámci ní se signatáři zavázali ke snížení emisí skleníkových plynů tak, aby došlo k udržení maximálního nárůstu globální průměrné teploty maximálně o 2 a ideálně o 1,5 °C oproti předindustriální době.

Vyvstala tak potřeba aktualizace dlouhodobé vize evropské politiky v boji proti klimatickým změnám. Ta je již několik měsíců netrpělivě očekávána od Evropské komise. Komise však s uveřejněním plánu váhá, což přináší nejistotu pro budoucí směřování energetického sektoru.

Evropská rada se proto rozhodla oficiální cestou vyzvat Komisi k vyřešení této situace.

„Evropská rada vyzývá Komisi, aby do prvního čtvrtletí 2019 předložila návrh dlouhodobé strategie Evropské unie v oblasti snižování emisí skleníkových plynu tak, jak se se zavázala Pařížskou dohodou. Zohledněny mají být také národní plány jednotlivých členských států,závěry jednání Evropské rady z 22. března.

Někteří odborníci však označují navržené datum za příliš brzké a rozhodnutí by nechali až na příští Komisi, která se ujme svého mandátu na podzim příštího roku.

Zdroj úvodní fotografie: ec.europa

Komentáře

(1)

Petr

27. březen 2018, 08:42

Tak vytvářet delší než dvacetileté nezávazné plány a desetileté závazné je blbost, buď místo reality jen píšete sci-fi nebo vám z toho nakonec výjde dvacetiletý nejdražší tunel historie jako u solárů.

Ale hlavně to vůbec nemá šanci na schválení, protože CO2 náboženství se teď po odmítnutí Trumpem drží jen korupční spoluprací globalistů a plynařů, a s takovými konečnými cíly přejdou veškeří plynaři okamžitě do opozice, a mladá víra pro dobrosery se ve většině světa zhroutí.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.