Domů
Akumulace energie
Huawei představil rychlodobíjecí Li-ion baterie

Huawei představil rychlodobíjecí Li-ion baterie

Vědci z Wattovy laboratoře, která je součástí výzkumného střediska firmy Huawei (Central Research Institute at Huawei Technology Corporation), představili na 56. sympoziu v Japonsku rychlodobíjející lithiovou baterii. Nová baterie se nabíjí desetkrát rychleji, než je v současnosti obvyklé.

Společnost Huawei, známý a uznávaný přední čínský výrobce mobilních telefonů, představil baterie, které se nabíjejí desetkrát rychleji, než je tomu u konvenčních baterií. Baterii o kapacitě typické pro mobilní telefony je možné nabít na 50 % její celkové kapacity během několika minut.

Huawei představil dva typy rychlodobíjecích baterií. První z nich, která má kapacitu 600 mAh, se dobije na 68 % své kapacity za pouhé dvě minuty. Druhá baterie o kapacitě 3000 mAh, což je velmi nadstandardní kapacita dnešních chytrých telefonů, se na 48 % své celkové kapacity nabije za pět minut.

K vývoji těchto článků byla vytvořena nehomogenní anoda. Mezi molekuly čistého grafitu byly navázány další chemické sloučeniny. Vytvořením těchto defektů vznikly v uhlíkaté anodě nové funkční skupiny, u kterých se ukázalo, že zvětšují aktivní plochu elektrody, jež má vliv na rychlost elektrochemické reakce na elektrodě.

Huawei rovněž tvrdí, že daná technologie nemá negativní vliv na hustotu energie a životnost baterie. Zajímavé bude tedy nezávislé testování těchto článků, jelikož z elektrochemického pohledu jsou tato tvrzení v principu vzájemně protichůdná.

Zdroj úvodní fotografie: connect.dpreview.com

Štítky:baterie
Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se

OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
info@oenergetice.cz
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.