Domů
Jaderné elektrárny
EDF po nejslabším roce od roku 1992 očekává návrat výroby francouzských JE k hodnotě 395 TWh
Zdroj: EDF Energy

EDF po nejslabším roce od roku 1992 očekává návrat výroby francouzských JE k hodnotě 395 TWh

Výroba elektřiny z francouzských jaderných elektráren by se v roce 2018 měla podle jejich provozovatele EDF vrátit na úroveň 395 TWh po loňské nejnižší výrobě od roku 1992. Pro rok 2019 EDF varuje před rizikem poklesu výroby vlivem uzavření dvou jaderných reaktorů v elektrárně Fessenheim, které je plánováno na konec letošního roku, přibližně rok před očekávaným najetím nového bloku Flamanville 3 na jmenovitý výkon. 

Dalším faktorem přispívajícím k očekávanému poklesu výroby v roce 2019 mají být plánované rozšířené odstávky, které ovlivní zhruba 7 GW výkonu, ve srovnání s 5 GW v roce 2017 a 2018.

„EDF zdůrazňuje nejistoty kvůli komplexnímu a napjatému plánu aktivit spojenému s několika 10letými kontrolami včetně dvou „zcela nových“ kontrol a potenciální dopad neplánovaných událostí a okolností v souvislosti s jadernými aktivy,“ uvedla podle zahraničního serveru Platts EDF.

„Zcela nové“ kontroly představují podle Platts první 10leté kontroly 900MW bloků po skončení původně plánované 40leté životnosti. Ta má být prodloužena alespoň o 10 let.

EDF provozuje všech 58 francouzských jaderných reaktorů s instalovaným výkonem přesahujícím 63 GWe. Dostupnost francouzských jaderných elektráren je jedním z klíčových faktorů ovlivňujících evropský trh s elektřinou a plynem, a to zejména v zimních měsících.

Neplánované odstávky na podzim roku 2016 způsobily růst cen elektřiny napříč Evropou. Situace v tomto období byla obzvláště napjatá vzhledem k tomu, že bylo neplánovaně odstaveno 20 z celkových 58 jaderných reaktorů.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.