Domů
Jaderné elektrárny
Při spouštění třetího bloku JE Mochovce se objevily netěsnosti, čeká ho oprava
Jaderná elektrárna Mochovce
Zdroj: Slovenské elektrárne

Při spouštění třetího bloku JE Mochovce se objevily netěsnosti, čeká ho oprava

Při zátěžových testech na novém třetím bloku slovenské jaderné elektrárny Mochovce se objevily drobné netěsnosti. Spouštění reaktoru, který nyní čeká oprava, tak bylo přerušeno.

Mluvčí společnosti Slovenské elektrárne (SE) Oľga Baková podle televize Markíza řekla, že netěsnost se objevila na horním bloku reaktoru. „Po zhodnocení situace jsme se rozhodli tuto část technologie přetěsnit,“ uvedla. Řekla také, že příští týden bude pokračovat náběh bloku a testy fyzického spuštění. Připojení k síti je pak plánované asi na půlku ledna.

V Mochovcích na jihu Slovenska jsou od konce 90. let v provozu dva jaderné bloky. Dokončení celé elektrárny se proti původním plánům výrazně zpožďuje a prodražuje. Zavážení jaderného paliva do třetího bloku skončilo v září. Čtvrtý blok elektrárny ještě dostavěný není. Původně se počítalo s tím, že třetí a čtvrtý bloky budou hotovy postupně v letech 2012 a 2013.

Podle SE nový blok s výkonem 471 megawattů po zahájení plného provozu pokryje 13 procent spotřeby elektřiny na Slovensku a země se stane soběstačnou ve výrobě proudu. Životnost bloku je plánována nejméně na 60 let.

hab agl

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(2)
Karásek
7. prosinec 2022, 20:04

To se n iic neděje. Vždyť za těch 35 let od začátku výstavby na to měli málo času to udělat kvalitně.

Zdeves Pavel
7. prosinec 2022, 20:19

Pro toho co si asi celý život hraje s panenkám je složitost JE zcela nepochopitelná. Těch těsnících míst jsou prostě na JE kvanta.

Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se

OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516