Domů
Jaderné elektrárny
Na první běloruské jaderné elektrárně Astravec byly dokončeny hydraulické testy

Na první běloruské jaderné elektrárně Astravec byly dokončeny hydraulické testy

Hydraulické testy primárního okruhu a jeho vybavení pro ověření pevnosti a odolnosti byly dokončeny na prvním bloku nově budované běloruské jaderné elektrárny Astravec. Ruská skupina ASE uvedla, že jde o fázi předkomisionálních testů při tlaku 24,5 MPa a elektrárna ji zvládla snadno a „jen o něco déle než den“.

Další fáze bude zahrnovat testování sekundárního okruhu při tlakové úrovni 11,5 MPa a měly by být dokončeny podle plánu v prvních deseti dnech tohoto měsíce.

ASE dokončila zkušební provoz všech čtyř hlavních cirkulačních čerpadel bloku již v červenci.

Běloruská jaderná elektrárna VVER-1200 Astravec; Zdroj: ASE Group

ASE, inženýrská odnož ruské státní společnosti Rosatom, je generálním designerem a hlavním dodavatelem projektu výstavby první běloruské jaderné elektrárny, kterou staví poblíž města Astravec (Ostrovets) v Hrodenské oblasti.

Podle plánu zde budou vybudovány dva tlakovodní reaktory VVER-1200 s celkovým elektrickým instalovaným výkonem 2340 MW. Spuštění prvního bloku elektrárny je plánováno v tomto roce a druhý blok by měl být připojen k síti v roce 2020.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.