15. únor 2016
První reaktor CGN Hualong One vstupuje do komerčního provozu

Třetí blok jaderné elektrárny Fangchenggang v čínské autonomní oblasti Kuang-si byl uveden do komerčního provozu. Oznámila to v sobotu společnost China General Nuclear (CGN). Jedná se o první ze dvou reaktorů Hualong One (HPR1000), které společnost CGN v této lokalitě naplánovala.
Tlakovodní reaktor o výkonu 1180 MWe (brutto) dokončil 25. března v 6:55 hodin ráno 168hodinový zkušební provoz, čímž "oficiálně splnil podmínky pro komerční provoz", uvedla společnost CGN.

Prémiový obsah
Zbytek článku je dostupný pouze pro předplatitele prémiového obsahu. Získejte přístup ke všem prémiovým článkům na oEnergetice.cz.
Mohlo by vás zajímat
12. srpen 2023
20. listopad 2024
30. listopad 2024
1. prosinec 2025
19. červen 2026
15. červen 2026
16. červen 2026
Komentáře (7)
za 6 let zprovoznit jaderu v zahraničí, západní firmy můžou závidět
Myslím, že je dost podstatné kde. Sice se asi nedozvíme, jak dlouho by to trvalo Číňanům v Evropě, ale můj předpoklad je, že pravidla schvalování a řízení stavby a dost možná i testování provozu, budou v Pakistánu o dost méně náročné než v EU. A tím nechci tvrdit, že by to v Pakistánu "flákali", spíš jsme v EU přeregulovaní.
myslím, že zas o tolik jiné to nebude, přeci jen je to jádro, tedy tam budou nějaké mezinárodní pravidla
U nás za 6 let není možné získat ani stavební povolení.
Předpokládal bych, že vymezení lokality, záskání stavebního povolení dost možná i přípravné práce do zmiňované délky výstavby nepočítají...
Ale ano, získat u nás stavební povolení, zavláště pak na něco většího, je dobrý majstrštyk.
Tyhle long term projekty nikdy nejsou podle plánu. Vždycky se něco nepředvítelného přihodí, a i tahle má zpoždění. Další věc je kvalita. Soudzuzi si tam nikoho moc k nakukování ze zahraničí zvát nebudou, takže se dozvíme, až se něco stane. Nebo taky ne.
Co se nepředvídatelného přihodilo u těch které postavili za méně než 5 let, když se to údajně "vždycky přihodí"?







