Německé emise CO2 v sektoru výroby elektřiny poklesly v první polovině letošního roku meziročně o 15 %. Za uvedeným poklesem stojí zejména rekordní výroba elektřiny z obnovitelných zdrojů energie,  mírná zima a také výrazně vyšší cena emisních povolenek.

Německý sektor výroby elektřiny vyprodukoval podle předběžných kalkulací německé lobbistické skupiny BDEW v první polovině roku 2019 zhruba 116 milionů tun emisí CO2, což je o 20 milionů tun méně ve srovnání se stejným obdobím roku 2018.

„Toto znovu ukazuje, že energetický sektor vynakládá obrovské úsilí na snižování emisí CO2. Ty by měly do roku 2020 být o téměř 40 % nižší, než v roce 1990. Nyní musí naplnit své závazky také sektory dopravy a vytápění. Proto potřebujeme efektivní zdanění uhlíku i v těchto sektorech,“ uvedl Stefan Kapferer, ředitel německé lobbistické skupiny BDEW.

BDEW uvedený pokles přisuzuje zejména výrazně vyšší ceně emisních povolenek, mírné zimě a také rekordně vysoké výrobě elektřiny z obnovitelných zdrojů energie.

{„country“:“GER“,“type“:“PIE“,“from“:“2019-01-01″,“to“:“2019-06-30″,“caption“:“Podíl jednotlivých zdrojů na výrobě elektřiny v Německu v prvním pololetí letošního roku „,“url“:“https://energodock.cz/energodock/get_electricity_shares.php“,“source“:“shortcode“,“start_date“:“2019-01-01″,“end_date“:“2019-06-30″}

Příznivé povětrnostní podmínky

Hlavní zásluhu na rekordní výrobě elektřiny z obnovitelných zdrojů mají větrné elektrárny, a to především díky příznivým povětrnostním podmínkám. Výroba větrných elektráren na pevnině se v prvním pololetí meziročně zvýšila o 18 % a výroba elektráren na moři dokonce o 30 %. Mírně se zvýšila i výroba solárních elektráren, která zaznamenala 4% nárůst.

Naopak výroba ostatních obnovitelných zdrojů, mezi které patří například vodní elektrárny nebo elektrárny spalující biomasu, klesla meziročně o 1 %.

Komentáře

0 komentářů ke článku "undefined"

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *