Domů
Obnovitelné zdroje
Americký trh se solární energií loni opět překonal hranici 10 GWp nainstalovaného výkonu

Americký trh se solární energií loni opět překonal hranici 10 GWp nainstalovaného výkonu

Již třetí rok po sobě americký solární průmysl nainstaloval přes 10GWp fotovoltaického instalovaného výkonu. V roce 2018 konkrétně celkem 10,6 GWp. S nejnovějšími statistikami přišla společnost Wood Mackenzie Power & Renewables a asociace Solar Energy Industries Association (SEIA).

Ve srovnání s rokem 2017 se jedná o pokles o 2 %, ale prognózy naznačují, že se trh v následujících letech odrazí a bude opět růst. Prezident a generální ředitel SEIA Abby Hopper uvedl, že 2% pokles byl způsoben zejména solárními tarify.

„Celkové množství solárních systémů instalovaných v Americe se v příštích letech více než zdvojnásobí. To dokládá odolnost solárních systémů a jejich ekonomickou sílu. Je jasné, že příští desetiletí bude ve znamení významného růstu,“ uvedl Abby Hopper.

Očekává se, že celkový instalovaný výkon fotovoltaických systémů ve Spojených státech amerických vzroste v roce 2019 o 14 %.

Rok 2018 znamenal výrazný meziroční pokles v oblasti velkých fotovoltaických elektráren. Pokles činil celkem 8 % v důsledku výrazných změn na hlavních trzích.

Rok 2018 byl ovšem významný pro střešní fotovoltaické systémy oproti roku 2017, který byl ve znamení poklesu v tomto sektoru. Střešní fotovoltaické systémy ve Spojených státech amerických zaznamenaly pět po sobě jdoucích čtvrtletí mírného růstu. Poslední čtvrtletí roku 2018 bylo nejlepším čtvrtletím pro střešní fotovoltaické systémy za poslední dva roky, když si střešní fotovoltaiku nainstalovalo téměř 315 000 domácností.

Fotovoltaické systémy všech velikostí se v roce 2018 podílely z 29 % na nově instalovaných výrobních kapacitách ve Spojených státech amerických. To znamená pokles oproti roku 2017, který byl způsoben mimo jiné větším množstvím zprovozněných plynových elektráren.

Zdroj úvodní fotografie: CNBC

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.