Nová geotermální elektrárna v Indonesii zahájí komerční provoz

DomůObnovitelné zdrojeNová geotermální elektrárna v Indonesii zahájí komerční provoz

Ormat Technologies očekává zahájení komerčního provozu geotermální elektrárny Sarulla v oblasti severní Sumatry v Indonesii v lednu 2017. Provoz zahájí první 110 MW blok. Celkem v této lokalitě vyrostou tři bloky o celkovém instalovaném výkonu 330 MW.

Ředitel společnosti Ormat Isaac Angel přišel s touto informací na začátku tohoto měsíce. Dále uvádí, že první blok elektrárny Sarulla je v současné době ve zkušebním provozu a technici dolaďují poslední parametry.

Elektrárnu Sarulla staví konsorcium čtyř firem – Ormat Technologies, PT Medco Energi International, Itochu a Kyushu Electric.

„Druhá část projektu má v současné době inženýrské činnosti prakticky ukončeny a veškeré veřejné zakázky byly zadány. Staveniště je již předáno a Ormat své celky již dodal. Třetí část je teprve ve fázi přípravy staveniště, vypsání veřejných zakázek a zahájení inženýringu. Zařízení, které má dodat Ormat, jsou již ve výrobě a vše probíhá podle plánu“.

Na plný výkon již v létě 2018

Vrtné činnosti na druhé a třetí lokalitě stále pokračují. Celý projekt by měl být dokončen 18 měsíců po zahájení komerčního provozu na prvním bloku elektrárny Sarulla.

„Na základě předběžného odhadu naše společnost již vyrobila 80 % z celkového objemu objednávky pro geotermální elektrárnu Sarulla.“

Společnost Ormat Technologies se v oblasti výroby elektrické energie z geotermálních elektráren pohybuje již 30 let. Mezi nejnovější projekty patří elektrárna Don Campbell v Nevadě (41 MW) a Olkaria III v Keni (140 MW). Celkem společnost již nainstalovala výkon 1 400 MW ve 23 státech.