Domů
Obnovitelné zdroje
Onshore větrné parky zažívají v Británii krušné časy

Onshore větrné parky zažívají v Británii krušné časy

Téměř 7MW větrný park společnosti Ecotricity by mohl být na určitý čas poslední novou pevninskou větrnou elektrárnou ve Velké Británii. Větrný park se nachází u městečka Alveston, několik kilometrů severně od Bristolu. Součástí větrného parku bude také 10MW bateriové úložiště. 

Minulý týden společnost Ecotricity uvedla větrný park o výkonu 6,9 MW do provozu. Tento nevelký větrný park, který je tvořen pouze třemi turbínami, si může připsat nelichotivý přívlastek z pohledu onshore větrných parků. Alvestonský větrný park má být totiž dle Ecotricity na nějakou dobu posledním onshore větrným parkem uvedeným do provozu v Anglii. Ecotricity ve svém prohlášení upozorňuje, že současná vládní politika toto odvětví energetiky zabíjí.

„Spuštění alvestonské větrné elektrárny má hořko sladkou příchuť, protože dokud se nezmění vláda nebo její politika, může se skutečně jednat o poslední onshore větrný park v Anglii. Politické rozhodnutí vlády bránit ve výstavbě nových větrných parků je nesmyslné. Onshore větrné parky jsou šetrné k životnímu prostředí. Jejich podpora také dává mnohem větší ekonomický smysl ve srovnání s offshore větrným elektrárnami nebo jadernými či biomasovými zdroji,prohlásil Dale Vince zakladatel Ecotricity.

Od větrných elektráren k bateriím

Dale Vince je se svou společností Ecotricity průkopníkem ve využívání obnovitelných zdrojů v Británii. Svou první větrnou elektrárnu uvedl v Anglii do provozu už v roce 1996. Instalovaný výkon větrných elektráren společnosti Ecotricity dosahuje 90 MW.

V souvislosti se alvestonským větrným parkem stojí také za pozornost, že nedávno Ecotricity obdržela stavební povolení na výstavbu 10MW baterie. Bateriové úložiště pro stabilizaci soustavy bude sdílet část infrastruktury s větrným parkem, čímž se dosáhne snížení nákladů na jeho výstavbu.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.