Domů
Obnovitelné zdroje
Onshore větrné parky zažívají v Británii krušné časy

Onshore větrné parky zažívají v Británii krušné časy

Téměř 7MW větrný park společnosti Ecotricity by mohl být na určitý čas poslední novou pevninskou větrnou elektrárnou ve Velké Británii. Větrný park se nachází u městečka Alveston, několik kilometrů severně od Bristolu. Součástí větrného parku bude také 10MW bateriové úložiště. 

Minulý týden společnost Ecotricity uvedla větrný park o výkonu 6,9 MW do provozu. Tento nevelký větrný park, který je tvořen pouze třemi turbínami, si může připsat nelichotivý přívlastek z pohledu onshore větrných parků. Alvestonský větrný park má být totiž dle Ecotricity na nějakou dobu posledním onshore větrným parkem uvedeným do provozu v Anglii. Ecotricity ve svém prohlášení upozorňuje, že současná vládní politika toto odvětví energetiky zabíjí.

„Spuštění alvestonské větrné elektrárny má hořko sladkou příchuť, protože dokud se nezmění vláda nebo její politika, může se skutečně jednat o poslední onshore větrný park v Anglii. Politické rozhodnutí vlády bránit ve výstavbě nových větrných parků je nesmyslné. Onshore větrné parky jsou šetrné k životnímu prostředí. Jejich podpora také dává mnohem větší ekonomický smysl ve srovnání s offshore větrným elektrárnami nebo jadernými či biomasovými zdroji,prohlásil Dale Vince zakladatel Ecotricity.

Od větrných elektráren k bateriím

Dale Vince je se svou společností Ecotricity průkopníkem ve využívání obnovitelných zdrojů v Británii. Svou první větrnou elektrárnu uvedl v Anglii do provozu už v roce 1996. Instalovaný výkon větrných elektráren společnosti Ecotricity dosahuje 90 MW.

V souvislosti se alvestonským větrným parkem stojí také za pozornost, že nedávno Ecotricity obdržela stavební povolení na výstavbu 10MW baterie. Bateriové úložiště pro stabilizaci soustavy bude sdílet část infrastruktury s větrným parkem, čímž se dosáhne snížení nákladů na jeho výstavbu.

Potřebujete být v obraze ohledně obnovitelných zdrojů?

Každý den pečlivě vybíráme nejdůležitější informace z oblasti obnovitelných zdrojů a odesíláme je odběratelům do jejich e-mailové schránky. Přihlaste se k odběru Monitoringu oEnergetice.cz také a nic vám neunikne.
Naposledy jsme informovali o:
Čínský solární export trhá rekordy. Evropa s jeho pomocí hledá únik z ruské energetické pasti
10. srpen 2022, 05:00
Nebezpečí solárních panelů. Když začnou hořet, hasí se jen těžko
7. srpen 2022, 18:24
Vyzkoušejte Monitoring oEnergetice.cz na 14 dní zdarma!

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se