Domů
Společnosti ve světě
Unilever se chce do pěti let zbavit závislosti na uhlí

Unilever se chce do pěti let zbavit závislosti na uhlí

Nadnárodní společnost Unilever, známá výrobou spotřebního zboží, přichází na začátku klimatické konference v Paříži se závazkem být do roku 2030 energeticky nezávislá a do pěti let vyloučit uhlí z výroby energií. Předseda společnosti Unilever zároveň jako jeden z představitelů významných světových společností přichází s výzvou pro další významné hráče v odvětví.

Plánem společnosti je ukončit využívání uhlí pro výrobu energie do 5 let a do roku 2030 se stát kompletně energeticky neutrální společností. V roce 2030 by tak měl být Unilever schopný vyrobit alespoň tolik energie, kolik sám spotřebuje a případné přebytky prodávat do sítě.

Za patnáct let by tak 100 % energie pro Unilever mělo pocházet z vlastních OZE. Dnes společnost využívá 40 % energie z obnovitelných zdrojů. Podle předsedy společnosti Paula Polmana jsou cíle dosažitelné, což argumentuje novou továrnou Unileveru v Číně, která využitím větrné a solární energie produkuje nejen dostatek energie pro svoji továrnu, ale přebytky dodává i do sítě.

Paul Polman, CEO společnosti Unilever. Zdroj: Bloomberg

Závazky pro začínající Pařížskou konferenci

Logo společnosti Unilever a některých produktů společnosti. Zdroj: Unilever

Se závazkem přichází Unilever ve specifickou dobu.  Právě dnes začínají jednání v rámci klimatické konference COP 21 v Paříži, které se bude účastnit i řada velkých nadnárodních společností. Unilever proto budou zřejmě následovat další společnosti, které předloží vlastní plány redukce skleníkových plynů a další závazky.

„Chceme samozřejmě, aby dohoda v Paříži byla ambiciózní a zároveň úspěšná. Což bude, v případě, že dohoda zacílí na správné věci, jako je energetická nezávislost společností nebo cíle pro úplnou dekarbonizaci.“

řekl Paul Polman v rozhovoru pro Guardian                 

Paulman zároveň zmínil, že řada zemí přijíždí do Paříže s ambiciózními závazky na snižování emisí. Sám proto navrhuje, aby v rámci schvalovaného procesu byl zahrnut i systém pětiletých aktualizací cílů. Dále zmínil, že by měla být jasně nastavená pravidla pro cenu uhlíku. Tato cena by dle Polmana měla nejlépe na nadnárodní úrovni motivovat k dekarbonizaci.

Logo COP 21 v Paříži. Zdroj: United Nations

Zdroj úvodního obrázku: Unilever

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.