Domů
Evropská Unie
Velká Británie a Francie možná nesplní cíle EU o OZE

Velká Británie a Francie možná nesplní cíle EU o OZE

Velká Británie, Francie, Holandsko, Malta a Lucembursko mají problémy v dosažení cílů, které stanoví EU o obnovitelných zdrojích. Do roku 2020 má mít Evropa jako celek podíl obnovitelných zdrojů 20 % na hrubé spotřebě energie.

Evropská Komise k tomu dodala, že tyto státy při zachování současného stavu nesplní závazné cíle a měly by proto revidovat svoji politiku týkající se obnovitelných zdrojů. Díky tomu se mohou dostat zpět na úroveň, která zajistí splnění závazných cílů. Report Evropské komise z tohoto úterý ukládá státům, aby posoudily zda je podpora OZE dostatečná a efektivní (report ke stažení v zip. zde).

Cíle Evropské Unie, které zavádí společný milník 20 % energie z obnovitelných zdrojů, byl přijat v roce 2009.

„Jmenované státy mají na dosažení cílů stále ještě pět let času. Za Evropskou komisi neříkáme, že cílů nedosáhnou. Pouze připomínáme, aby jmenované státy zvážily svoji koncepci a případně ji upravily, protože v současné době hrozí, že cílů nebude dosaženo“

I přesto je většina ostatních států EU na dobré cestě k tomu, aby předurčených cílů dosáhly. Švédsko, Dánsko a Estonsko mají dokonce potenciál, aby tento cíl překročily.

Podíl obnovitelných zdrojů na spotřebě OZE, který zahrnuje i energii na vytápění a energii v dopravě, ve Velké Británii dosáhl v roce 2013 pouze 5,1 %. Přitom musí Británie dosáhnout 15 % v roce 2020.

„Velká Británie je na dobré cestě, aby dosáhla závazných cílů a již nyní má za sebou značný pokrok. V roce 2005 měla podíl obnovitelných zdrojů pouze 1,4 %. V roce 2013 to je již 5,1 %,“

Tisková mluvčí oddělení pro Energetiku a klimatické změny Velké Británie

Předpokládaný rozvoj OZE dle Evropské komise

Evropská komise v předložené zprávě zjistila, že v roce 2013 EU jako celek zajistila 15,3 % energie z obnovitelných zdrojů, což je dobrý předpoklad pro to, aby byly dosaženy cíle pro rok 2020.

„Zpráva opět prokázala, že EU je v rozvoji obnovitelných zdrojů velice pokročilá, a že Evropě obnovitelné zdroje prospívají. Máme třikrát víc elektřiny z obnovitelných zdrojů na osobu než kdekoliv jinde na světě,“

Miguel Arias Cañete, evropský komisař pro energetiku a klima

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.