Domů
Společnosti ve světě
První třicítka nových elektromobilů Tesla Model 3 byla předána majitelům
Tesla Model 3, zdroj: Tesla

První třicítka nových elektromobilů Tesla Model 3 byla předána majitelům

V americkém Fremontu bylo v pátek majitelům předáno prvních třicet elektromobilů Tesla Model 3. Během předávací akce generální ředitel Tesly, Elon Musk, představil Model 3 a prozradil, že počet rezervací tohoto modelu, kterým Tesla hodlá dobýt trh, přesáhl již 500 000. Takový počet vozů zároveň automobilka plánuje vyrobit příští rok.

Celkem třicet nových elektromobilů Tesla Model 3 z ostré produkce bylo v pátek předáno prvním majitelům z řad zaměstnanců společnosti před továrnou automobilky v americkém Fremontu. Model 3 představila Tesla v dubnu minulého roku a letos v únoru začala s testovací výrobou. První kus sjel z výrobní linky 9. července a jeho přechodným majitelem se stal člen představenstva Ira Ehrenpreis, který se ovšem nechal slyšet, že ho má jako dárek k narozeninám pro ředitele Tesly Elona Muska. Z linky automobilky sjelo již celkem 50 kusů, první dvacítka ale byla určena k testovacím účelům.

K dispozici jsou dvě varianty automobilu:

  • základní ($35 000, dojezd 350 km)
  • s rozšířeným dojezdem ($44 000, dojezd 500 km)

Tesla startuje výrobu nejprve elektromobilů s rozšířeným dojezdem a plánuje dodat první kusy běžným zákazníkům během října. Produkce základního Modelu 3 začne v listopadu a zákazníci mimo USA se na automobil mohou těšit v polovině příštího roku. Verzi s pravostranným řízením plánuje automobilka začít vyrábět až v roce 2019. Do konce roku by měla nová auta sjíždět z linky s frekvencí 5 tisíc kusů týdně. Během příštího roku pak plánuje Tesla vyrobit 500 000 vozů. Společnost předpokládá, že u jednoduššího Modelu 3 je riziko výrobních potíží nižší, než u předchozích modelů.

„Projdeme si minimálně šestiměsíčním výrobním peklem,“ přiznal Elon Musk při páteční akci.

Elektromobil pro běžného spotřebitele

Tesla se plánuje díky novému Modelu 3 zaměřit kromě luxusních vozů také na běžné spotřebitele a dobýt trh s elektromobily. Pořizovací cena Modelu 3 začíná zhruba na polovině oproti Modelu S. Musk během předávací akce uvedl, že počet rezervací Modelu 3 překročil půlmilionovou hranici. Kdo by tak zatoužil po tomto elektromobilu a složil zálohu nyní, nedostane svůj automobil dříve než na konci roku 2018. Minulý rok, měsíc po představení modelu evidovala automobilka celkem 373 000 zájemců, kteří byli ochotni složit tisícidolarovou rezervační zálohu.

 Zdroj úvodního obrázku: Tesla

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(1)
MPI
31. červenec 2017, 17:13

Pořád moc drahý na mainstream.

Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se