Domů
Plynárenství
Americká agentura pro ochranu životního prostředí navrhuje snížit emise metanu v USA o 45 %

Americká agentura pro ochranu životního prostředí navrhuje snížit emise metanu v USA o 45 %

Americká agentura pro ochranu životního prostředí (EPA) vydala zprávu, ve které navrhuje snížení emisí metanu z ropného sektoru a sektoru se zemním plynem až o 45 % do roku 2025. Prohlášení je dalším krokem v dlouhodobém plánu prezidenta Obamy v boji proti klimatickým změnám a zlepšování zdraví obyvatel známém jako klimatický akční plán. Opatření má postihnout jak težbu a zpracování fosilních paliv, tak jejich přepravu a distribuci.

„Dnes, skrze námi navrhované finančně výhodné normy, zdůrazňujeme naše odhodlání ke snižování znečistění ovzduší, které podporuje klimatické změny, a k ochraně zdraví našich obyvatel. Zároveň podporujeme smysluplný rozvoj energetiky, odpovědnost a otevřenost našich úmyslů.“ řekla k návrhu vedoucí agentury Gina McCarthyová. Energetické zdroje s čistším spalováním jako je například zemní plyn, jsou klíčové možnosti pro náš plán pro čistou energii. Jsme odhodláni zajistit bezpečnou a zodpovědnou výrobu, která bude podporovat robustní ekonomiku čisté energie,“ dodala.

Metan – skleníkový plyn

Metan je klíčovým prvkem ve složení zemního plynu. Bohužel se současně jedná o skleníkový plyn, který má potenciál vytvářet skleníkový efekt 25 krát více než známý oxid uhličitý. Metan je v USA druhým nejvíce převládajícím skleníkovým plynem vypouštěným do ovzduší a skoro 30 % pochází právě ze sektorů těžby ropy a těžby, přepravy a distribuce zemního plynu.

Ambiciózní plán

Podle navrhovaného plánu by se do za deset let mělo snížit množství vypouštěného metanu o 340 000 až 400 000 tun, což je ekvivalent zhruba 7,7 až 9 milionů metrických tun oxidu uhličitého. Plán postihne především distribuci, která bude muset najít a opravit úniky metanu a těžařské společnosti, kterým se ještě více zpřísní podmínky při získávání a zpracovávání zemního plynu.

Navrhované opatření je tak další krokem v klimatickém plánu prezidenta Obamy, který se nesetkává s veřejnou oblibou. Především republikáni a poté soukromé sektory, zabývající se těžkým průmyslem a fosilními palivy, se hlasitě a veřejně bouří proti mnohým opařením.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.