Domů
Plynárenství
GasNet investuje v Plzni do modernizace plynovodů přes 180 milionů korun
Zdroj: RWE Gas Storage

GasNet investuje v Plzni do modernizace plynovodů přes 180 milionů korun

Skupina GasNet, tuzemský lídr v distribuci zemního plynu, investuje v Plzni do konce roku 2023 přes 180 milionů korun do modernizace plynovodů. Jejich rekonstrukce zhruba v délce 20 kilometrů v průběhu tří let zajistí obyvatelům bezpečné dodávky na další desetiletí. ČTK to dnes řekl regionální tiskový mluvčí Pavel Zajíc.

„Jde o jednu z našich nejvýznamnějších investičních akcí v plzeňském regionu. Rekonstruujeme technicky zastaralé plynovody a přípojky a vymísťujeme je z podzemních prostor,“ uvedl technik GasNetu Jan Nový.

Nové plynovody jsou z moderních plastových materiálů. Velký význam pro zvýšení spolehlivosti dodávek má podle Nového také převedení tlakové hladiny z nízkotlaké na středotlakou. Stavby co nejméně omezí dopravu a veřejný život v dotčených částech města, řekl.

Práce podle Zajíce začaly v roce 2017 a dosud firma zprovoznila téměř deset kilometrů moderních plynovodů. Staré ocelové trubky stejné délky plynaři demontovali z kolektorů. „Letos bude rekonstrukce probíhat v městských částech Košutka a Bolevec demontáží dalších zhruba pěti kilometrů ocelového potrubí, příští rok opět v Bolevci,“ uvedl mluvčí.

Projektovou studii na optimalizaci plynovodní sítě a vymístění plynovodů z podzemních kolektorů schválilo město v roce 2015 a od té doby se akce připravovala. V roce 2017 uzavřela Plzeň s GasNetem smlouvu o spolupráci.

GasNet je provozovatelem největší plynárenské distribuční soustavy v ČR. Zajišťuje dodávky zemního plynu pro více než 2,3 miliónu zákazníků a má zhruba osmdesátiprocentní podíl na distribuci. Spravuje 65.000 kilometrů plynovodů ve všech regionech ČR kromě Prahy a Jihočeského kraje.

V ČR působí tři provozovatelé plynových distribučních soustav. EG.D (dříve E.ON Distribuce) pokrývá Jihočeský kraj a Pražská plynárenská hlavní město. Ve zbytku republiky má oprávnění k distribuci GasNet, jehož stoprocentním vlastníkem je konsorcium vedené společností Macquarie Infrastructure and Real Assets (MIRA), do nějž patří společnosti British Columbia Investment Management Corporation (BCI) a Allianz Capital Partners.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.